Постанова
Іменем України
14 квітня 2020 року
м. Київ
справа № 752/6791/18
провадження № 51-2477 км 19
Верховний Суд колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:
головуючого Кишакевича Л.Ю.,
суддів Остапука В.І., Слинька С.С.,
за участю:
секретаря судового засідання Костюченка К.О.
прокурора Кузнецова С.М.,
захисника Кравчука К.П. (в режимі відеоконференції),
розглянув у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження за касаційною скаргою захисника Кравчука К.П. в інтересах засудженого ОСОБА_1 на вирок Голосіївського районного суду м. Києва від 03 травня 2018 року та ухвалу Київського апеляційного суду від 12 лютого 2019 року за обвинуваченням
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця та жителя АДРЕСА_1 ), відповідно до ст. 89 КК раніше не судимого,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 309, ч. 1 ст. 310 КК.
Зміст оскаржених судових рішень і встановлені судами першої та апеляційної інстанцій обставини
Вироком Голосіївського районного суду м. Києва від 03 травня 2018 року ОСОБА_1 засуджено: за ч. 2 ст. 309 КК до покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки, за ч. 1 ст. 310 КК до покарання у виді обмеження волі на строк 2 роки.
На підставі ст. 70 КК за сукупністю злочинів, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, остаточно визначено ОСОБА_1 покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки.
Згідноз вироком суду, 02 березня 2018 року о 04.00 го., за місце проживання ОСОБА_1, за адресою: АДРЕСА_1, в підвальному приміщенні, під час проведення обшуку, було виявлено та вилучено у п`ятьох ємностях особливо небезпечний наркотичний засобом, обіг якого заборонено - канабіс, масою в перерахунку на суху речовину: 140,51 г, 448,70 г, 121,26 г, 472,97 г, 458,33 г, що сумарно становить великий розмір та макову солому у подрібненому стані, яка відноситься до особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг якої заборонено, маса якої, в перерахунку на суху речовину, становить 271,75 г, які ОСОБА_1 , незаконно придбав та зберігав без мети збуту.
Крім того, в вересні 2017 року, ОСОБА_1 придбав лед-лампи, насіння канабісу з метою незаконного посіву та вирощування особливо небезпечного наркотичного засобу. Після чого, в жовтні 2017 року висіяв в обладнані ємності зерна канабісу та почав за ними доглядати до моменту, коли 02 березня 2018 року о 04.00 год під час проведення обшуку співробітниками правоохоронних органів було виявлено та вилучено тридцять один кущ рослин роду коноплі.
Ухвалою Київського апеляційного суду від 12 лютого 2019 року вирок суду першої залишено без змін.
Вимоги касаційних скарг і узагальнені доводи осіб, які їх подали
У касаційній скарзі захисник Кравчук К.П., посилаючись на невідповідність призначеного покарання тяжкості кримінального правопорушення, просить вирок та ухвалу змінити в частині призначення покарання та звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК. На обґрунтування своїх вимог вказує на те, що засуджений ОСОБА_1 щиро розкаявся, сприяв розгляду справи в суді, офіційно працевлаштований, пройшов добровільне лікування в наркологічній клінічній лікарні та відшкодував судові витрати.
Позиції інших учасників судового провадження
У судовому засіданні захисник Кравчук К.П. підтримав касаційну скаргу та просив змінити судові рішення та звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК.
Прокурор в судовому засіданні заперечив щодо задоволення касаційної скарги та просив судові рішення залишити без зміни.
Мотиви Суду
Відповідно до ст. 438 КПК підставами для скасування або зміни судового рішення судом касаційної інстанції є істотне порушення вимог кримінального процесуального закону, неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність та невідповідність призначеного покарання тяжкості кримінального правопорушення і особі засудженого.
Згідно зі ст. 433 КПК суд касаційної інстанції переглядає судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій у межах касаційної скарги.