1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду



ПОСТАНОВА

Іменем України



12 березня 2020 року

м. Київ

справа №560/512/19

адміністративне провадження №К/9901/24832/19

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача Саприкіної І. В.,

суддів Єзерова А. А., Стеценка С. Г.,

розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу Хмельницького обласного військового комісаріату на ухвалу Сьомого апеляційного адміністративного суду (головуючий суддя Моніч Б. С., судді: Капустинський М. М., Охрімчук І. Г.) від 01 серпня 2019 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, Хмельницького обласного військового комісаріату про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,

УСТАНОВИВ:

У березні 2019 року ОСОБА_1 звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (далі - ГУ ПФУ в Хмельницькій області), Хмельницького обласного військового комісаріату (далі - Хмельницький ОВК), в якому просив:

- визнати протиправними дії Хмельницького ОВК, які полягають у зменшенні розміру грошового забезпечення ОСОБА_1 на підставі довідки від 15 листопада 2018 року;

- зобов`язати ГУ ПФУ в Хмельницькій області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з урахуванням посадового окладу від 07 березня 2018 року в сумі 8 030, 00 грн, що відповідає тарифному розряду " 45", починаючи з 01 грудня 2018 року, та з урахуванням виплачених сум.

Хмельницький окружний адміністративний суд рішенням від 16 квітня 2019 року позов задовольнив.

Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції, Хмельницький ОВК оскаржив його в апеляційному порядку.

Ухвалою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 02 липня 2019 року апеляційна скарга була залишена без руху із встановленням скаржнику строку для усунення недоліків, а саме: надання клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження із зазначенням належних та допустимих доказів в підтвердження пропуску такого строку протягом 10 днів з моменту отримання ухвали.

Сьомий апеляційний адміністративний суд ухвалою від 01 серпня 2019 року відмовив у відкритті апеляційного провадження відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 299 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), оскільки відповідачем не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження.

Приймаючи вказане судове рішення, суд апеляційної інстанції виходив з того, що Хмельницький ОВК пропустив строк на апеляційне оскарження, визначений ст. 286 КАС України, оскільки рішення суду першої інстанції прийнято 16 квітня 2019 року, однак апеляційна скарга позивачем подана лише 05 червня 2019 року. При цьому, у встановлений ухвалою від 02 липня 2019 року строк скаржником не було надано до суду заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження.

Не погоджуючись з рішенням суду апеляційної інстанції, посилаючись на порушення судом норм процесуального права, Хмельницький ОВК звернувся до Касаційного адміністративного суду з касаційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу Сьомого апеляційного адміністративного суду від 01 серпня 2019 року і направити справу для продовження розгляду до цього ж суду.

Касаційна скарга обґрунтована тим, що у період з 01 по 15 липня 2019 року відповідач не мав можливості усунути вимоги ухвали від 02 липня 2019 року, оскільки представник Хмельницького ОВК перебував у щорічній відпустці.

13 листопада 2019 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду відкрив касаційне провадження у цій справі, а ухвалою від 11 березня 2020 року призначив її до розгляду.

Переглядаючи оскаржуване судове рішення в межах доводів та вимог касаційної скарги, перевіривши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на таке.

Згідно з ч. 3 ст. 298 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених ст. 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.


................
Перейти до повного тексту