1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду



Постанова

Іменем України


26 лютого 2020 року

м. Київ


справа № 551/372/19


провадження № 61-18187св19

Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду:

головуючого - Луспеника Д. Д.

суддів: Воробйової І. А., Гулька Б. І., Лідовця Р. А. (суддя-доповідач), Черняк Ю. В.,

учасники справи:

позивач - ОСОБА_1,

відповідач - Приватне підприємство "Агроекологія",


розглянув у порядку спрощеного позовного провадження касаційну скаргу Приватного підприємства "Агроекологія"на ухвалу Полтавського апеляційного суду від 09 вересня 2019 рокуу складі судді Пилипчук Л. І.,


ВСТАНОВИВ:


1. Описова частина

Короткий зміст позовних вимог


У квітні 2019 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Приватного підприємства (далі - ПП) "Агроекологія" про стягнення заборгованості за договором оренди земельної ділянки.


Короткий зміст судового рішення суду першої інстанції


Ухвалою Шишацького районного суду Полтавської області від 18 квітня 2019 року у складі судді Вергун Н. В. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі.


Короткий зміст судового рішення суду апеляційної інстанції


Ухвалою Полтавського апеляційного суду від 09 вересня 2019 року апеляційну скаргу ПП "Агроекологія" на ухвалу Шишацького районного суду Полтавської області від 18 квітня 2019 року визнано неподаною та повернуто скаржнику.


Судове рішення апеляційного суду мотивоване тим, що заявник не виконав вимоги ухвали про залишення його апеляційної скарги без руху, тому на підставі положень статей 185, 357 ЦПК України його скаргу визнано неподаною та повернуто.


Короткий зміст вимог касаційної скарги

У касаційній скарзі, поданій у жовтні 2019 року до Верховного Суду, ПП "Агроекологія", посилаючись на порушення норм процесуального права, просить скасувати оскаржуване судове рішення апеляційного суду та направити справу до суду апеляційної інстанції на новий розгляд.

Аргументи учасників справи


Доводи особи, яка подала касаційну скаргу


Касаційна скарга мотивована тим, що апеляційний суд помилково повернув йому апеляційну скаргу, оскільки підприємство не отримувало ухвалу про залишення апеляційної скарги без руху.


Відзив на апеляційну скаргу позивач до суду не подав.


Надходження касаційної скарги до суду касаційної інстанції


Ухвалою судді Верховного Суду від 31 жовтня 2019 року відкрито провадження у справі та витребувано матеріали справи із суду першої інстанції.


Ухвалою Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 13 лютого 2020 року справу призначено до розгляду.


2. Мотивувальна частина

Позиція Верховного Суду


Відповідно до частини другої розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 15 січня 2020 року № 460-IX "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України щодо вдосконалення порядку розгляду судових справ" касаційні скарги на судові рішення, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цим Законом, розглядаються в порядку, що діяв до набрання чинності цим Законом.


Положенням частини другої статті 389 ЦПК України (тут і далі у редакції, чинній на час подання касаційної скарги) встановлено, що підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.


Касаційна скарга ПП "Агроекологія" задоволенню не підлягають.


Мотиви, з яких виходить Верховний Суд, та застосовані норми права


Відповідно до вимог частини першої статті 400 ЦПК України під час розгляду справи в касаційному порядку суд перевіряє в межах касаційної скарги правильність застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права і не може встановлювати або (та) вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими.


Згідно із частиною першою статті 402 ЦПК України у суді касаційної інстанції скарга розглядається за правилами розгляду справи судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи з урахуванням статті 400 цього Кодексу.


Оскаржуване судове рішення суду апеляційної інстанції ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, а доводи касаційної скарги його висновків не спростовують.

Судом встановлено, що ухвалою Полтавського апеляційного суду від 13 травня 2019 року ПП "Агроекологія" поновлено строк на апеляційне оскарження та надано строк для усунення недоліків апеляційної скарги, а саме сплати судового збору та надання апеляційної скарги з підписом особи, яка подає скаргу.


Відповідно до частини другої статті 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.


................
Перейти до повного тексту