У Х В А Л А
10 лютого 2020 року
м. Київ
Справа № 580/2623/19
Провадження № 11-48апп20
Велика Палата Верховного Суду у складі:
судді-доповідача Золотнікова О. С.,
суддів Антонюк Н. О., Анцупової Т. О., Бакуліної С. В., Британчука В. В., Гриціва М. І., Гудими Д. А., Данішевської В. І., Єленіної Ж. М., Князєва В. С., Лященко Н. П., Прокопенка О. Б., Пророка В. В., Рогач Л. І., Ткачука О. С., Уркевича В. Ю., Яновської О. Г.
розглянула матеріали касаційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу Черкаського окружного адміністративного суду від 27 серпня 2019 року та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 23 жовтня 2019 року у справі № 580/2623/19 за позовом ОСОБА_1 до Черкаської міської ради, третя особа - Департамент економіки та розвитку Черкаської міської ради (далі - Міськрада, Департамент відповідно), про визнання протиправним і нечинним рішення та
ВСТАНОВИЛА:
У серпні 2019 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Міськради, у якому просив визнати протиправним і нечинним підпункт 3.2 пункту 3, пункт 4, підпункт 5.5 пункту 5 рішення Міськради від 21 березня 2019 року № 2-4173 "Про утворення деяких юридичних осіб Черкаської міської ради, затвердження їх структури та внесення змін до рішення Черкаської міської ради від 23 травня 2013 року № 3-1682".
Черкаський окружний адміністративний суд ухвалою від 27 серпня 2019 року відмовив у відкритті провадження в адміністративній справі.
Шостий апеляційний адміністративний суд постановою від 23 жовтня 2019 року ухвалу Черкаського окружного адміністративного суду від 27 серпня 2019 року залишив без змін.
Не погодившись із указаними судовими рішеннями, ОСОБА_1 подав касаційну скаргу до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду.
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду ухвалою від 04 грудня 2019 року відкрив касаційне провадження за вказаною касаційною скаргою, а ухвалою від 30 січня 2020 року передав справу разом з касаційною скаргою на розгляд Великої Палати Верховного Суду на підставі частини шостої статті 346 КАС України, мотивувавши це тим, що учасник справи оскаржує судові рішення з підстав порушення правил предметної юрисдикції.
Відповідно до частини шостої статті 346 КАС України справа підлягає передачі на розгляд Великої Палати Верховного Суду, коли учасник справи оскаржує судове рішення з підстав порушення правил предметної юрисдикції, крім випадків якщо:
1) учасник справи, який оскаржує судове рішення, брав участь у розгляді справи в судах першої чи апеляційної інстанції і не заявляв про порушення правил предметної юрисдикції;
2) учасник справи, який оскаржує судове рішення, не обґрунтував порушення судом правил предметної юрисдикції наявністю рішень Верховного Суду у складі колегії суддів (палати, об`єднаної палати) іншого касаційного суду у справі з подібною підставою та предметом позову у подібних правовідносинах;
3) Велика Палата Верховного Суду вже викладала у своїй постанові висновок щодо питання предметної юрисдикції спору у подібних правовідносинах.