У Х В А Л А
05 лютого 2020 року
м. Київ
Справа № 9901/286/19
Провадження № 11-19заі20
Велика Палата Верховного Суду у складі:
судді-доповідача Князєва В. С.,
суддів Антонюк Н. О., Анцупової Т. О., Бакуліної С. В., Британчука В. В., Власова Ю. Л., Гриціва М. І., Гудими Д. А., Данішевської В. І., Єленіної Ж. М., Золотнікова О. С., Кібенко О. Р., Лобойка Л. М., Лященко Н. П., Прокопенка О. Б., Пророка В. В., Рогач Л. І., Ситнік О. М., Ткачука О. С., Уркевича В. Ю., Яновської О. Г.
перевірила матеріали апеляційної скарги заступниці керівника Головного управління представництва інтересів Президента України в судах Директорату з питань правової політики Офісу Президента України Пантюхової Лідії Робертівни від імені Президента України на рішення Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 19 грудня 2019 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Президента України, треті особи: Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення, ОСОБА_2, ОСОБА_3, про визнання протиправними та скасування Указів Президента України
УСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Президента України, треті особи: Національна рада України з питань телебачення з питань телебачення та радіомовлення, ОСОБА_2., ОСОБА_3., у якому, з урахуванням заяв про зміну предмету позову, просив:
1) визнати протиправним та скасувати Укази Президента України:
- від 24 травня 2019 року № 322/2019 "Про скасування Указу Президента України від 04 травня 2019 року № 186";
- від 24 травня 2019 року № 323/2019 "Про скасування Указу Президента України від 04 травня 2019 року № 187";
- від 09 липня 2019 року № 503/2019 "Про призначення ОСОБА_3 членом Національної ради з питань телебачення і радіомовлення";
2) поновити позивача на посаді члена Національної ради з питань телебачення і радіомовлення з 24 травня 2019 року та встановити судовий контроль за виконанням судового рішення.
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду рішенням
від 19 грудня 2019 року позов задовольнив частково. Визнав протиправним та скасував Указ Президента України від 24 травня 2019 року № 323/2019 "Про скасування Указу Президента України від 04 травня 2019 року № 187 "Про призначення ОСОБА_1 членом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення". У задоволенні решти позовних вимог відмовив.
На це судове рішення відповідачем подано апеляційну скаргу.
Відповідно до пункту 8 частини першої статті 129 Конституції України основними засадами судочинства є, зокрема, забезпечення права на апеляційний перегляд справи.
Згідно з частиною першою статті 13 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обовʼязки, мають право на апеляційний перегляд справи.
Частиною третьою статті 292 КАС визначено, що Велика Палата Верховного Суду переглядає в апеляційному порядку судові рішення Верховного Суду, ухвалені ним як судом першої інстанції.
Відповідно до положень статті 295 КАС апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Скаржницею заявлено клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення, у якому зазначено, що копію оскаржуваного рішення суду першої інстанції від 19 грудня 2019 року отримано 28 грудня 2019 року, та додано відповідні докази (копію конверта, в якому було направлено рішення суду першої інстанції). При цьому апеляційна скарга подана 27 січня 2020 року.
Оскільки скаржниця звернулася до Великої Палати Верховного Суду з апеляційною скаргою протягом тридцяти днів з моменту вручення оскаржуваного рішення, то відповідач має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга за формою та змістом відповідає вимогам статті 296 КАС, підстави для повернення апеляційної скарги чи відмови у відкритті апеляційного провадження відсутні, відтак - Велика Палата Верховного Суду приходить до висновку про можливість відкриття провадження у цій справі.