1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Ухвала суду




Ухвала




31 січня 2020 року

м. Київ

Провадження № 13-5зво20

Велика Палата Верховного Суду у складі:

судді-доповідача Лобойка Л. М.,

суддів: Бакуліної С. В., Британчука В. В., Власова Ю. Л., Гриціва М. І., Єленіної Ж. М., Золотнікова О. С., Князєва В. С., Лященко Н. П., Прокопенка О. Б., Пророка В. В.,Рогач Л. І., Ткачука О. С., Уркевича В. Ю., Яновської О. Г.

розглянула заяву ОСОБА_1 про перегляд постановлених щодо нього судових рішень за виключними обставинами і

ВСТАНОВИЛА:

Як убачається із заяви, яка надійшла та зареєстрована Верховним Судом 30 січня 2020 року, вироком Апеляційного суду Хмельницької області від 03 серпня 2009 року, залишеним без зміни рішенням Верховного Суду України від 08 грудня 2009 року, ОСОБА_1 засуджено за частиною 4 статті 187 Кримінального кодексу України (далі - КК) до покарання у виді позбавлення волі на строк 13 років із конфіскацією всього майна, крім житла; за пунктами 6, 12, 13 статті 115 КК - до покарання у виді довічного позбавлення волі із конфіскацією всього майна, крім житла. На підставі статті 70 КК за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим ОСОБА_1 визначено остаточне покарання у виді довічного позбавлення волі із конфіскацією всього майна, крім житла.

Засуджений ОСОБА_1 просить переглянути постановлені щодо нього судові рішення за виключними обставинами, замінити покарання, призначене йому вироком місцевого суду, у виді довічного позбавлення волі, на покарання у виді позбавлення волі на певний строк та посилається на рішення Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ) у справі "Кафкаріс проти Кіпру", "Вінтер та інші проти Сполученого Королівства", "Ласло Маґяр проти Угорщини" та "Пєтухов проти України", як на підставу для здійснення провадження Великою Палатою Верховного Суду.

На думку заявника, призначення йому покарання у виді довічного позбавлення волі та відсутність правового механізму умовно-дострокового звільнення від відбування такого покарання чи його пом`якшення призводить до порушення статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Перевіривши доводи, наведені у заяві, Велика Палата Верховного Суду вважає, що заяву слід повернути з огляду на таке.

Відповідно до частини 3 статті 463 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК) заяви про перегляд судових рішень за виключними обставинами подаються до Верховного Суду для їх розгляду у складі Великої Палати.

Згідно з пунктом 2 частини 3 статті 459 КПК виключною обставиною визнається встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов`язань при вирішенні даної справи судом. Заяву про перегляд судового рішення за виключними обставинами з підстави, передбаченої пунктом 2 частиною 3 статті 459 цього Кодексу, відповідно до пункту 2 частини 5 статті 461 КПК може бути подано особою, на користь якої постановлено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною.


................
Перейти до повного тексту