1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду




Постанова

Іменем України

30 січня 2020 року

м. Київ

справа № 349/1481/18

провадження № 51-5498 км 19

Верховний Суд колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:

головуючого - Кравченка С.І.,

суддів: Ємця О.П., Остапука В.І.,

при секретарі Ковтюку В.В.,

за участю прокурора Сингаївської А.О.,

розглянувши у судовому засіданні кримінальне провадження, внесене до ЄРДР за № 12018090210000182 за обвинуваченням

ОСОБА_1 ,

ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився

в м. Рогатин Рогатинського району

Івано-Франківської області, проживаючого за

адресою:

АДРЕСА_1 ,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 345 КК України,

за касаційною скаргою прокурора на ухвалу Івано-Франківського апеляційного суду від 20 серпня 2019 року щодо ОСОБА_1

Зміст оскаржених судових рішень і встановлені судами

першої та апеляційної інстанцій обставини

Вироком Рогатинського районного суду Івано - Франківської області від 21 червня 2019 року ОСОБА_1 засуджено за ч. 2 ст. 345 КК України на 1 рік і 6 місяців позбавлення волі.

На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_1 звільнено від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановлено іспитовий строк 1 рік та покладено обов`язки, передбачені ст. 76 КК України.

Вирішено питання про речові докази у провадженні.

Ухвалою Івано-Франківського апеляційного суду від 20 серпня 2019 року цей вирок залишено без зміни.

За вироком суду ОСОБА_1 визнаний винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 345 КК України, а саме в умисному заподіянні працівникові правоохоронного органу легких тілесних ушкоджень у зв`язку з виконанням цим працівником службових обов`язків. Злочин вчинено за наступних обставин.

Так, 27 липня 2018 року приблизно о 23 год 50 хв., під час виконання службових обов`язків працівниками поліції ОСОБА_2 та ОСОБА_3 було зупинено мопед під керуванням водія ОСОБА_1, який порушив вимоги п.2.3 Правил дорожнього руху. Після зупинки ОСОБА_1 спровокував словесну суперечку, висловлювався нецензурною лайкою в бік працівників правоохоронного органу, та умисно наніс два удари ногою поліцейському ОСОБА_3 в грудну клітку та передню черевну стінку, чим спричинив потерпілому легкі тілесні ушкодження.

Вимоги касаційної скарги і узагальнені доводи особи, яка її подала

У касаційній скарзі прокурор ставить питання про скасування ухвали апеляційного суду, призначення нового розгляду в суді апеляційної інстанції, посилаючись на м`якість призначеного покарання та неправильне застосування ст. 75 КК України. Зазначає, що ухвала апеляційного суду не відповідає вимогам ст. 419 КПК, оскільки апеляційний суд не перевірив належним чином доводи апеляції прокурора. Вважає, що апеляційним судом викладено в іншій формі висновок досудової доповіді органу пробації. Стверджує, що ОСОБА_1 офіційно не працює, схильний до вчинення насильницьких дій та хуліганських проступків, зловживає спиртними напоями, а тому його виправлення та перевиховання неможливе без ізоляції від суспільства. Наголошує, що суд безпідставно визнав обставинами, що пом`якшують покарання - визнання вини, сприяння слідству, розкаяння у вчиненому, оскільки ОСОБА_1 вину визнав частково, зазначив, що тілесні ушкодження спричинив необережно. Призначене покарання вважає невиправдано м`яким.

В надісланих запереченнях засуджений ОСОБА_1 вважає судові рішення законними, обґрунтованими та справедливими, просить їх залишити без зміни, а касаційну скаргу прокурора - без задоволення.

Позиції учасників судового провадження

Прокурор підтримав касаційну скаргу та просив її задовольнити.

Мотиви Суду

Висновки суду про доведеність винуватості ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення, кваліфікація його дій за ч. 2 ст. 345 КК України, у касаційному порядку не оспорюються.

Що стосується доводів прокурора про м`якість призначеного покарання та неправильне застосування кримінального закону, а саме ст. 75 КК України, то суд дійшов наступного висновку.


................
Перейти до повного тексту