ф
ПОСТАНОВА
Іменем України
29 січня 2020 року
Київ
справа №813/5505/15
адміністративне провадження №К/9901/7520/18
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду: судді-доповідача - Юрченко В.П., суддів - Васильєвої І.А., Пасічник С.С., розглянувши у порядку письмового провадження |
касаційну скаргу | Львівської митниці Державної фіскальної служби |
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Євробуд Вест Трейд" (далі - Товариство) звернулось до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Львівської митниці Державної фіскальної служби (далі - Митниця), у якому просило скасувати рішення про коригування митної вартості товарів 209000011/2015/900050/1 від 27.08.2015.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначав про те, що відповідач безпідставно визначив іншу митну вартість імпортованих товарів і відмовив позивачу у їх митному оформленні. Товариство надало Митниці всі документи, які підтверджують складову декларованої ним митної вартості та не містять жодних неточностей чи розбіжностей.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 20.10.2015, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 08.02.2016 адміністративний позов задоволений повністю. Скасовано рішення Митниці про коригування митної вартості товарів №209000011/2015/900050/1 від 27.08.2015.
Задовольняючи адміністративний позов суди виходили з того, що відповідачем порушені вимоги митного законодавства при прийнятті рішення про коригування митної вартості товарів, а відповідач як суб`єкт владних повноважень не довів правомірність прийнятого ним рішення та не підтвердив належними документально обґрунтованими доказами наявність правових підстав для винесення спірного рішення.
Не погоджуючись з рішеннями судів попередніх інстанції, відповідач подав касаційну скаргу, в якій просить їх скасувати, прийняти нове рішення, яким у задоволені позову відмовити. Вказується на те, що рішення судів першої та апеляційної інстанцій були прийняті з порушенням норм матеріального та процесуального права. Зокрема, на підтвердження числового значення ціни ввезеного товару з-за кордону, Товариство не надало Митниці необхідні документи. При цьому, судами не досліджувались недоліки які були визначені відповідачем в рішенні про коригування митної вартості завезеного ним товару.
Переглянувши судові рішення в межах касаційної скарги, перевіривши повноту встановлення судовими інстанціями фактичних обставин справи та правильність застосування ними норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла висновку про наявність підстав для часткового задоволення касаційної скарги, з огляду на наступне.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що 01.07.2015 між Товариством та компанією "АstогGгоuрLTD" було укладено контракт поставки товару №LGТ1504, згідно з п.1.1 якого продавець зобов`язується передати Покупцю, а Покупець зобов`язується прийняти та оплатити товар в терміни, кількості, за ціною, якістю та номенклатурою (асортимент) полістирол, що вспінюється марка: Кіng Реагl виробництва "Loyal Grouр" (Китай) згідно проформи інвойсу, які являються невід`ємною частиною Контракту.
Відповідно до проформи інвойсу №3100007426 від 07/09/2015 встановлено ціну за тонну продукції 1390 доларів США/тонна на умовах поставки FОВ. марок F-SА, F-SВ, F-S.
25.08.2015 товар було ввезено на територію України, дані щодо фактурної вартості товарів, яка відповідає контракту та проформі інвойсу були відображені у митній декларації 209120000/2015/ від 25.08.2015 року, митна вартість товару була визначена за ціною угоди щодо товарів, які імпортуються.
Під час розгляду документів, поданих до митного оформлення товару "Полістирол ЕРS (ЕХРANDABLE РОLYSTYRENЕ) торгівельної марки "Кіпg Реагl", у первинних формах, призначений для вспучування або вспінювання, в гранулах. Країна виробництва - Китай. Країна походження - Китай" відповідачем були виявлені розбіжності: у платіжних документах (платіжне доручення від 03.08.2015 № б/н) в графі "призначення платежу" міститься посилання на проформу-інвойс 3100007426 від 02.07.2015, надана проформа-інвойс № 3100007426 датована 09.07.2015, сума, на яку виписане платіжне доручення, не відповідає розрахунку, який повинен бути проведений згідно умов проведення попередньої оплати, а саме: проформа виписана на суму 283560,00 дол.США, частка попередньої оплати не повинна бути менша ніж 30% сума проформи, тобто 85068 дол. США, платіжне доручення виписане на суму 38000,00 дол.США зазначені умови не дають можливість ідентифікувати документи з даною поставкою. Платіжне доручення стосовно оплати за транспортні послуги не можливо ідентифікувати з даною поставкою (сума платежу відрізняється від задекларованої вартості транспортних послуг). Також Митницею виявлено, що до митного оформлення не подано договір про надання транспортно- експедиційних послуг.
27.08.2015 відповідачем була видана картка відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № 209120000/2015/00430.
27.08.2015 Львівська митниця ДФС прийняла рішення № 209000011/2015/900050/1 про коригування митної вартості товарів визначивши вартість товару за одну тонну 1,494 доларів США. Різниця в митних платежах склала 89000 грн.
Не погоджуючись з вказаними рішеннями митного органу, позивач звернувся до суду з даним позовом про визнання їх протиправними та скасування, зобов`язання вчинити дії, стягнення витрат. Разом з тим, касаційний суд вважає висновки судів попередніх інстанції про задоволення позовних вимог передчасними, та такими, що зроблені без повного з`ясування обставин, що мають значення для вирішення справи, а оцінка наявних у матеріалах справи доказів здійснена без дотримання положень статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), а відтак таке судове рішення не є такими, що відповідає вимогам законності та обґрунтованості, що встановлені статтею 242 КАС України.
Відповідно до частини першої статті 53 МК України у випадках, передбачених цим Кодексом, одночасно з митною декларацією декларант подає митному органу документи, що підтверджують заявлену митну вартість товарів і обраний метод її визначення.