1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Ухвала суду



У Х В А Л А

21 січня 2020 року

м. Київ

Справа № 175/4523/19

Провадження № 14-10зц20

Велика Палата Верховного Суду у складі:

судді-доповідача Лященко Н. П.,

суддів Антонюк Н. О., Бакуліної С. В., Британчука В. В., Власова Ю. Л., Гриців М. І., Гудима Д. А., Єленіної Ж. М., Золотнікова О. С., Кібенко О. Р., Князєва В. С., Лобойка Л. М., Прокопенка О. Б., Пророка В. В., Рогач Л. І., Ситнік О. М., Ткачука О. С., Уркевича В. Ю., Яновської О. Г.,

перевіривши касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Дніпровського апеляційного суду від 09 січня 2020 року

у справі за позовом ОСОБА_1 до судді Третього апеляційного адміністративного суду Чабаненко Світлани Володимирівни,судді Третього апеляційного адміністративного суду Чумака Сергія Юрійовича, судді Третього апеляційного адміністративного суду Юрко Ірини Володимирівни, судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду Царікової Олени Василівни про відшкодування моральних та матеріальних збитків за порушення суб`єктом владних повноважень права на звернення до суду для захисту особистого немайнового права на життя і безпечне для життя і здоров`я довкілля від протиправних дій суддів та посадових осіб державних органів влади,

ВСТАНОВИЛА:

15 листопада 2019 року ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області з позовом до судді Третього апеляційного адміністративного суду Чабаненко С. В., судді Третього апеляційного адміністративного суду Чумак С. Ю., судді Третього апеляційного адміністративного суду Юрко І. В., судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду Царікової О. В. про відшкодування моральних та матеріальних збитків за порушення суб`єктом владних повноважень права на звернення до суду для захисту особистого немайнового права на життя і безпечне для життя і здоров`я довкілля від протиправних дій суддів та посадових осіб державних органів влади.

Ухвалою Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 19 листопада 2019 року відмовлено у відкритті провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 на підставі пункту 1 частини першої статті 186 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України).

Постановою Дніпровського апеляційного суду від 09 січня 2020 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишено без задоволення, а ухвалу Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 19 листопада 2019 року залишено без змін.

14 січня 2020 року на адресу Великої Палати Верховного Суду електронною поштою надійшла касаційна скарга ОСОБА_1 на постанову Дніпровського апеляційного суду від 09 січня 2020 року, в якій ОСОБА_1 просить зазначене судове рішення скасувати, справу направити до Дніпровського апеляційного суду для відкриття провадження у справі.

Судом касаційної інстанції у цивільних справах є Верховний Суд (стаття 388 ЦПК України).

Верховний Суд є найвищим судом у системі судоустрою України, який здійснює правосуддя як суд касаційної інстанції. У складі Верховного Суду діють, зокрема Касаційний цивільний суд і Велика Палата Верховного Суду (частина перша статті 36, пункти 1, 5 частини другої статті 37 Закону України від 02 червня 2016 року № 1402-VIII "Про судоустрій і статус суддів" (далі - Закон № 1402-VIII).

Відповідно до частини першої статті 391 ЦПК України касаційна скарга подається безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Право касаційного оскарження та судові рішення, які можуть бути оскаржені в касаційному порядку, визначені у статті 389 ЦПК України.

Відкриття касаційного провадження згідно зі статтями 393 і 394 ЦПК України передбачає перевірку правильності оформлення касаційної скарги та дотримання порядку її подання, зокрема сплату судового збору та дотримання строку на касаційне оскарження.

Питання прийняття касаційної скарги та відкриття касаційного провадження віднесені до повноважень Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду.

Згідно з пунктом 1 частини другої статті 45 цього Закону Велика Палата Верховного Суду у визначених законом випадках здійснює перегляд судових рішень у касаційному порядку з метою забезпечення однакового застосування судами норм права.

Підстави та порядок передання справи до Великої Палати Верховного Суду передбачені статтями 403 та 404 у параграфі 3 глави 2 розділу V "Касаційний розгляд" ЦПК України. Згідно з вказаними статтями після відкриття касаційного провадження, підготовки справи до касаційного розгляду та попереднього розгляду справи Касаційний цивільний суд може передати справу на розгляд до Великої Палати з підстав визначених третьою, четвертою, п`ятою та шостою частинами статті 403 ЦПК України.


................
Перейти до повного тексту