1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Ухвала суду




У Х В А Л А


22 січня 2020 року

м. Київ


Справа № 9901/393/19

Провадження № 11-31сап20


Суддя Великої Палати Верховного Суду Князєв В. С. перевірив матеріали скарги ОСОБА_1 на рішення Вищої ради правосуддя від 19 грудня 2019 року № 3553/0/15-19 про залишення без змін рішення Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 04 жовтня 2019 року про притягнення судді Сєвєродонецького міського суду Луганської області ОСОБА_1 до дисциплінарної відповідальності,


УСТАНОВИВ:


Рішенням Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя

від 04 жовтня 2019 року № 2599/1дп/15-19 суддю Сєвєродонецького міського суду Луганської області ОСОБА_1 . притягнуто до дисциплінарної відповідальності та застосовано до нього дисциплінарне стягнення у виді попередження.


Рішенням Вищої ради правосуддя від 19 грудня 2019 року № 3553/0/15-19 указане рішення Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя залишено без змін.


Не погоджуючись із таким рішенням Вищої ради правосуддя, ОСОБА_1 подав скаргу до Великої Палати Верховного Суду, у якій просить скасувати рішення Вищої ради правосуддя від 19 грудня 2019 року № 3553/0/15-19.


Відповідно до частини сьомої статті 266 Кодексу адміністративного судочинства України на рішення Вищої ради правосуддя, ухвалене за результатами розгляду скарги на рішення її Дисциплінарної палати, може бути подана скарга до Великої Палати Верховного Суду. Така скарга розглядається за правилами касаційного провадження, встановленими цим Кодексом.


Положеннями статті 330 Кодексу адміністративного судочинства України визначено вимоги до форми та змісту касаційної скарги.


Зокрема, відповідно до пункту 2 частини другої цієї статті у касаційній скарзі, серед іншого, зазначаються реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних

осіб - громадян України.


Разом з тим, скаржником не вказаний його реєстраційний номер облікової картки платника податків або номер і серія паспорта.


Крім того, частиною четвертою статті 330 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що до касаційної скарги додається, зокрема, документ про сплату судового збору.


Скаржником заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору, яке обґрунтоване тим, що заявник є учасником бойових дій, на підтвердження чого надана копія посвідчення учасника бойових дій серії НОМЕР_1 від 03 червня

2008 року.


Розглянувши це клопотання, суд приходить до висновку про відсутність підстав для його задоволення з огляду на таке.


Відповідно до пункту 13 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір" від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, Герої України - у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав.


Як убачається зі змісту статей 5 та 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" на учасників бойових дій поширюються положення цього Закону.


Зокрема, статтею 22 цього Закону визначено, що ветерани війни та особи, на яких поширюється дія цього Закону, отримують безоплатну правову допомогу щодо питань, пов`язаних з їх соціальним захистом, а також звільняються від судових витрат, пов`язаних з розглядом цих питань.


При цьому перелік встановлених законодавством пільг учасникам бойових дій визначений статтею 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".


Слід зазначити, що вимога, заявлена ОСОБА_1 у цій скарзі (скасування рішення Вищої ради правосуддя) не охоплюється положеннями статті 12 указаного Закону, а також іншим чином не стосується соціального і правового статусу заявника саме як учасника бойових дій.


................
Перейти до повного тексту