1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Ухвала суду



У Х В А Л А

27 грудня2019 року

м. Київ

Справа № 200/7261/13

Провадження № 14-733звц19

Суддя Великої Палати Верховного Суду Лященко Н.П., перевіривши заяву ОСОБА_1 про перегляд за виключними обставинами ухвали Верховного Суду від 26 листопада 2019 року,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду зі скаргою на бездіяльність Державної казначейської служби України, в якій просив суд зобов`язати керівника Державної казначейської служби України виконати рішення Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська від 20 березня 2013 року в справі № 200/7261/13 у повному обсязі.

Ухвалою Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська від 8 травня 2019 року, залишеною без змін постановою Дніпровського апеляційного суду від 9 жовтня 2019 року, скаргу задоволено. Зобов`язано керівника Державної казначейської служби України виконати в повному обсязі рішення Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська від 20 березня 2013 року в цивільній справі № 200/7261/13 за позовом ОСОБА_1 до Держави Україна, Державної казначейської служби України про стягнення матеріальної та моральної шкоди.

Ухвалою Верховного Суду від 26 листопада 2019 року відкрито касаційне провадження у справі № 200/7261/13 за касаційною скаргою Державної казначейської служби України на ухвалу Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська від 8 травня 2019 року та постанову Дніпровського апеляційного суду від 9 жовтня 2019 року.

7 грудня 2019 року ОСОБА_1 звернувся до Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду із заявою про перегляд ухвали Верховного Суду від 26 листопада 2019 року з підстави, передбаченої пунктом 2 частини третьої статті 423 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), а саме у зв`язку зі встановленням міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов`язань при вирішенні даної справи судом. Посилаючись на зазначену підставу, просив передати справу до Великої Палати Верховного Суду.

Ухвалою Верховного суду у складі судді Касаційного цивільного суду від 19 грудня 2019 року заяву передано на розгляд Великої Палати Верховного Суду.

Обґрунтовуючи наявність підстави для перегляду ухвали Верховного Суду від 26 листопада 2019 року за виключними обставинами, заявник посилається на рішення Європейського суду з прав людини від 6 грудня 2018 року у справі "Аграчова та інші проти України", до якої було залучено заяву № 3058/18 "Заїченко проти України".

Вимоги до форми і змісту заяви, строк та порядок її подання передбачені статтями 424-426 ЦПК України. У заяві про перегляд судових рішень зазначаються: найменування суду, якому адресується заява; ім`я (найменування) особи, яка подає заяву, місце її проживання чимісцезнаходження; інші учасники справи; дата ухвалення і зміст судового рішення, про перегляд якого подано заяву; виключні обставини, якими обґрунтовується вимога про перегляд судового рішення, дата їх встановлення; посилання на докази, що підтверджують наявність виключних обставин. До заяви додаються: копії заяви відповідно до кількості учасників справи; докази, що підтверджують наявність виключних обставин; клопотання особи про витребування копії рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, в органу, відповідального за координацію виконання рішень міжнародної судової установи, якщо її немає у розпорядженні особи, яка подала заяву; у разі пропуску строку на подання заяви клопотання про його поновлення.

Проте на порушення вимог статті 426 ЦПК України заявник не зазначив виключних обставин, якими обґрунтовується вимога про перегляд саме ухвали Верховного Суду від 26 листопада 2019 року, та не додав доказів, що підтверджують наявність таких обставин.

Слід звернути увагу заявника, що відповідно до пункту 2 частини третьої статті 423 ЦПК України підставою для перегляду судових рішень у зв`язку виключними обставинами є встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов`язань при вирішенні даної справи судом на національному рівні.


................
Перейти до повного тексту