1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду




Ухвала

Іменем України


27 грудня 2019 року

м. Київ


Справа № 463/10354/19

Провадження № 51 - 6485 впс 19


Верховний Суд колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:


головуючого Білик Н.В.,

суддів Кравченка С.І., Остапука В.І.,


за участю:


секретаря судового засідання Ковтюка В.В.,

в режимі відеоконференції ОСОБА_1.,


розглянув в судовому засіданні клопотання ОСОБА_1 про направлення матеріалів провадження № 1-кс/463/5407/19 (справа № 463/10354/19) за його скаргою на постанову слідчого Першого слідчого відділу слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові від 14 листопада 2019 року про відмову у визнанні потерпілим у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 52019000000000707 від 12 серпня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 375 КК України, з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів.


Суть питання та встановлені судом обставини


До Суду в порядку ст. 34 КПК України надійшло клопотання ОСОБА_1 про направлення матеріалів кримінального провадження № 1-кс/463/5407/19 за його скаргою, з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів.


Зі змісту клопотання вбачається, що ОСОБА_1 порушує питання про направлення вказаних матеріалів провадження з Личаківського районного суду м. Львова до Печерського, Солом`янського чи Шевченківського районних судів м. Києва.


У клопотанні зазначає, що у Личаківському районному суді м. Львова він позбавлений права на розгляд справи неупередженим та безстороннім судом, оскільки судді вказаного суду неодноразово, під час розгляду справ за його участю, допускали істотні порушення вимог процесуального законодавства.


Позиції інших учасників судового провадження


ОСОБА_1 подане клопотання підтримав в повному обсязі та просив задовольнити.


Мотиви суду


Згідно з ч. 3 ст. 34 КПК питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів, а також про направлення провадження з одного суду апеляційної інстанції до іншого вирішується колегією суддів Верховного Суду за поданням суду апеляційної інстанції або за клопотанням сторін чи потерпілого.


Відповідно до положень ч. 1 ст. 34 КПК кримінальне провадження може бути передано на розгляд до іншого суду, якщо: до початку судового розгляду виявилось, що кримінальне провадження надійшло до суду з порушенням правил територіальної підсудності; після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити склад суду для судового розгляду; обвинувачений чи потерпілий працює або працював у суді, до підсудності якого належить здійснення кримінального провадження; ліквідовано суд, або з визначених законом підстав припинено роботу суду, який здійснював судове провадження.



................
Перейти до повного тексту