1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Ухвала суду






УХВАЛА

18 грудня 2019 року

м. Київ

Справа № 1-204/2001

Провадження № 13-65зво19

Велика Палата Верховного Суду у складі:

головуючого судді Князєва В. С.,

судді-доповідача Лобойка Л. М.,

суддів: Антонюк Н. О., Анцупової Т. О., Бакуліної С. В., Британчука В. В., Власова Ю. Л., Гриціва М. І., Гудими Д. А., Єленіної Ж. М., Золотнікова О. С., Кібенко О. Р., Лященко Н. П., Прокопенка О. Б., Рогач Л. І., Ткачука О. С., Уркевича В. Ю., Яновської О. Г.,

за участю секретаря судового засідання Косіциної Н. М.,

захисника Воронова В. І.,

прокурора Подоляка М. С.

розглянула в судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про перегляд ухвали Верховного Суду України від 19 серпня 2004 року з підстави встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов`язань при вирішенні справи судом і

ВСТАНОВИЛА:

Ухвалою від 29 жовтня 2019 року відкрито провадження за заявою ОСОБА_1 і прийнято рішення про витребування матеріалів кримінальної справи № 1-204/2001 щодонього з Донецького апеляційного суду та призначено справу до розгляду на 18 грудня 2019 року.

11 листопада 2019 року від в. о. голови Донецького апеляційного суду надійшов лист про неможливість виконати вищевказану ухвалу та надати матеріали кримінальної справи № 1-204/2001, оскільки справа як така, вирок в якій набрав законної сили, передана для зберігання до архівосховища суду в місті Донецьку.

У вересні 2014 року приміщення Апеляційного суду Донецької області в місті Донецьку захоплені незаконними збройними формуваннями. До службових приміщень суду, в тому числі архівосховища, доступу наразі немає. У архівосховищах Донецького апеляційного суду в містах Бахмуті та Маріуполі матеріали кримінальної справи відсутні.

Згідно з пунктом 2 частини першої статті 7 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК) однією з загальних засад кримінального провадження є законність, що передбачає, серед іншого, виконання завдань кримінального судочинства. Такі завдання визначенні статтею 2 КПК. Вони є аналогічними встановленим статтею 2 КПК 1960 року.

Велика Палата Верховного Суду вважає неможливим виконання завдань кримінального судочинства без отримання доступу до матеріалів кримінальної справи або їх відновлення в обсязі, необхідному й достатньому для прийняття законного й обґрунтованого рішення по суті вимог, викладених у заяві.

Звернення Верховного Суду до Державної судової адміністрації України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб з метою вирішення питання про отримання матеріалів справи щодо ОСОБА_1 позитивного результату не дали.


................
Перейти до повного тексту