1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду




ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ



05 грудня 2019 року

м. Київ


справа № 748/993/15-к

провадження № 51-4118 км 19

Верховний Суд колегією суддів Першої судової палати

Касаційного кримінального суду у складі:

головуючого судді Марчук Н.О.,

суддів: Маринича В.К., Короля В.В.,

за участю:

секретаря судового засідання Крота І.М.,

прокурора Піх Ю.Г.,

захисника Кутукова С.О.,

особи, стосовно якої

кримінальне провадження закрито ОСОБА_1,


розглянув у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження за касаційною скаргою прокурора на ухвалу Чернігівського апеляційного суду від 29 травня 2019 року стосовно


ОСОБА_1 ,

ІНФОРМАЦІЯ_1 ,

уродженця с. Вересоч Куликівського району

Чернігівської області, який мешкає за адресою:

АДРЕСА_1 ,

обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 271 КК України.

Зміст оскаржених судових рішень і встановлені судами першої та апеляційної інстанцій обставини

Вироком Чернігівського районного суду Чернігівської області від 23 листопада 2017 року ОСОБА_1 засуджено за вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 271 КК України, до покарання у виді штрафу в розмірі 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 680 грн.

На підставі п. 2 ч. 1 ст. 49, ч. 5 ст. 74 КК України ОСОБА_1 звільнено від призначеного покарання у зв`язку із закінченням строків давності.

За вироком суду ОСОБА_1 визнано винуватим у тому, що він, будучи начальником станції імені Бориса Олійника ДТГО "Південно-Західна залізниця" та достовірно знаючи, що ОСОБА_2 не проходив навчання і перевірку знань за Інструкцією з охорони праці № 27, без проведення відповідного цільового інструктажу 24 травня 2012 року допустив останнього до виконання робіт з обкошування трави біля залізничних колій із застосуванням мотокоси STIHL FS-55. Під час виконання цих робіт ОСОБА_2 отримав травму ока та частково втратив зір (тілесні ушкодження середнього ступеню тяжкості).

Чернігівський апеляційний суд 29 травня 2019 року за апеляційною скаргою захисника та обвинуваченого скасував вищезазначене судове рішення, а кримінальне провадження стосовно ОСОБА_1 - закрив.

Вимоги касаційної скарги і узагальнені доводи особи, яка її подала

У касаційній скарзі прокурор, не погоджуючись із ухвалою суду апеляційної інстанції через істотне порушення вимог кримінального процесуального закону та неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність, просить її скасувати і призначити новий розгляд у суді апеляційної інстанції. Свої вимоги прокурор мотивує тим, що суд апеляційної інстанції, безпосередньо не дослідивши наявних у матеріалах кримінального провадження доказів, дав їм іншу оцінку, ніж ту, яку дав суд першої інстанції, та дійшов хибного висновку про можливість закриття кримінального провадження стосовно ОСОБА_1 . При цьому апеляційний суд у своєму рішенні не зазначив узагальненого викладу позиції прокурора та встановлених судом обставин, які стали підставою для закриття кримінального провадження.

На касаційну скаргу прокурора захисник Кутуков С.О. та ОСОБА_1 подали письмове заперечення, в якому просять залишити скаргу без задоволення, а оскаржуване судове рішення - без зміни.

Позиції учасників судового провадження

Прокурор підтримав касаційну скаргу, просив її задовольнити та призначити новий розгляд у суді апеляційної інстанції.

ОСОБА_1 та захисник Кутуков С.О. заперечили проти задоволення касаційної скарги прокурора, просили ухвалу апеляційного суду залишити без зміни.

Мотиви Суду

Положеннями частин 1, 2 статті 433 КПК України передбачено, що суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин; переглядає судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій у межах касаційної скарги.


................
Перейти до повного тексту