1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду






Постанова

Іменем України

21 листопада 2019 року

м. Київ

справа № 671/508/18

провадження № 51-3315км19

Верховний Суд колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:

головуючого Марчука О.П.,

суддів Могильного О.П., Яковлєвої С.В.,

за участю:

секретаря судового засідання Замкового І.А.,

прокурора Матюшевої О.В.,

в режимі відеоконференції

захисника Ліщук О.І.,


розглянув у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу прокурора на ухвалу Хмельницького апеляційного суду від 24 квітня 2019 року у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018240110000053, за обвинуваченням

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця та жителя АДРЕСА_1, раніше неодноразово судимого, останнього разу -

29 листопада 2017 року вироком Городоцького районного суду за ч. 3 ст. 185 КК України до покарання, із застосуванням ст. 69 КК України, у виді арешту строком на 4 місяці,

у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України.

Зміст оскаржуваного судового рішення і встановлені судами першої та апеляційної інстанцій обставини

За вироком Волочиського районного суду Хмельницької області від 19 жовтня 2018 року ОСОБА_1 засуджено за ч. 3 ст. 185 КК України до покарання у виді позбавлення волі строком на 3 роки.

Згідно з вироком суду ОСОБА_1 визнано винуватим у тому, що він

07 лютого 2018 року приблизно о 22:00, з корисливих мотивів, через хвіртку зайшов на огороджене домогосподарство, яке розташоване у АДРЕСА_2, де, шляхом відчинення металевої клямки (защіпки) вхідних дверей, проник в господарську будівлю, звідки умисно, таємно, повторно, викрав майно, яке належне потерпілому ОСОБА_2, чим спричинив останньому матеріальну шкоду на загальну суму 1340, 75 грн.

Ухвалою Хмельницького апеляційного суду від 24 квітня 2019 року вирок місцевого суду в частині призначеного ОСОБА_1 покарання змінено та

із застосуванням ст. 69 КК України визначено ОСОБА_1 покарання за ч. 3

ст. 185 КК України у виді позбавлення волі строком на 1 рік 6 місяців.

В решті вирок місцевого суду залишено без зміни.

Вимоги касаційної скарги та узагальнені доводи особи, яка її подала

У касаційній скарзі прокурор, не оспорюючи доведеності винуватості та правильності кваліфікації дій засудженого, порушує питання про скасування ухвали апеляційного суду та призначення нового розгляду у суді апеляційної інстанції у зв`язку з істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону, неправильним застосуванням закону України про кримінальну відповідальність, що призвело до невідповідності призначеного покарання ступеню тяжкості вчиненого злочину та особі засудженого через м`якість.

В обґрунтування своїх вимог прокурор стверджує, що в рішенні апеляційного суду, відсутні переконливі доводи щодо обґрунтованості застосування положень ст. 69 КК України при визначенні ОСОБА_1 покарання.

Також зазначає, що ухвала апеляційного суду не відповідає вимогам ст. 370 КПК України.

Позиції інших учасників судового провадження

У запереченнях на касаційну скаргу прокурора засуджений та його захисник просять залишити її без задоволення як безпідставну.

У судовому засіданні прокурор виступив на підтримку касаційної скарги, а захисник заперечувала проти її задоволення.

Заслухавши суддю-доповідача, думку прокурора та захисника, перевіривши матеріали кримінального провадження колегія суддів дійшла висновку, що скарга підлягає задоволенню з таких підстав.

Мотиви Суду

Відповідно до вимог ст. 438 КПК України підставами для скасування або зміни судових рішень при розгляді справи в суді касаційної інстанції є істотне порушення вимог кримінального процесуального закону, неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність та невідповідність призначеного покарання тяжкості кримінального правопорушення й особі засудженого.

Згідно зі ст. 433 КПК України суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального й процесуального права при ухваленні судових рішень у тій частині, в якій їх було оскаржено.

Висновки суду про винуватість ОСОБА_1 та кваліфікація його дій у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України в касаційній скарзі не оспорюються.

Стосовно доводів прокурора щодо неправильного застосування закону України про кримінальну відповідальність та м`якості призначеного ОСОБА_1 покаранняіз застосуванням ст. 69 КК України, колегія суддів вважає їх обґрунтованими.

Згідно із вимогами ст. 370 КПК України судове рішення повинно бути законним, обґрунтованим та вмотивованим. Законним є рішення, ухвалене компетентним судом згідно з нормами матеріального права з дотриманням вимог щодо кримінального провадження, передбачених цим Кодексом. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі об`єктивно з`ясованих обставин, які підтверджено доказами, дослідженими під час судового розгляду та оціненими судом відповідно до ст. 94 цього Кодексу. Вмотивованим є рішення, в якому наведено належні й достатні мотиви та підстави його ухвалення.


................
Перейти до повного тексту