1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду






Постанова

Іменем України

21 листопада 2019 року

м. Київ

справа № 755/5886/16-к

провадження № 51-4518км19

Верховний Суд колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:

головуючого Марчука О.П.,

суддів Матієк Т.В., Яковлєвої С.В.,

за участю:

секретаря судового засідання Замкового І.А.,

прокурора Шевченко О.О.,

захисника Вербіло Л.П.,

розглянув у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу прокурора на вирок Дніпровського районного суду м. Києва від 05 липня 2018 року і ухвалу Київського апеляційного суду від 06 червня 2019 року у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016100040000019, за обвинуваченням

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, уродженки м. Тирасполя Республіки Молдови, зареєстрованої та проживаючої у АДРЕСА_1, раніше не судимої,

у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 185 КК України.

Зміст оскаржених судових рішень і встановлені судами першої та апеляційної інстанцій обставини

За вироком Дніпровського районного суду м. Києва від 05 липня 2018 року

ОСОБА_1 визнано невинуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 185 КК України та виправдано її на підставі п. 2

ч. 1 ст. 373 КПК України, оскільки не доведено, що кримінальне правопорушення вчинене обвинуваченою.

Органами досудового розслідування ОСОБА_1 обвинувачувалась у тому, що вона 31 грудня 2015 року, приблизно о 20:00, перебувала в приміщенні магазину "Варус", що розташований у м. Києві на бульварі Перова, 36, де у неї виник злочинний умисел, спрямований на таємне викрадення чужого майна.

Так, реалізуючи свій злочинний умисел, скориставшись тим, що за її діями ніхто не спостерігає, ОСОБА_1 взяла товар, на загальну суму 198, 84 грн, та поклала його під куртку, в яку була одягнена.

Продовжуючи свої злочинні дії, спрямовані на таємне викрадення чужого майна, ОСОБА_1, утримуючи при собі товар, з метою відвернення уваги, оплатила на касі за пляшку пива та, не розрахувавшись за інший товар, пройшла касові зони.

Виконавши всі дії, які ОСОБА_1 вважала необхідними для доведення злочину до кінця, остання не змогла довести свій злочинний умисел до кінця та розпорядитися викраденим майном на власний розсуд з причин, що не залежали від її волі, оскільки була затримана працівниками охорони магазину з викраденим майном, яке належить ТОВ "Омега".

Органом досудового розслідування дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 2

ст. 15, ч. 1 ст. 185 КК України, як закінчених замах на таємне викрадення чужого майна (крадіжка).

Ухвалою Київського апеляційного суду від 06 червня 2019 року вирок місцевого суду залишено без зміни.

Вимоги касаційної скарги і узагальнені доводи особи, яка її подала

У касаційній скарзі прокурор просить скасувати вирок місцевого суду та ухвалу апеляційного суду і призначити новий розгляд у суді першої інстанції у зв`язку з істотними порушеннями вимог кримінального процесуального закону.

В обґрунтування своїх вимог зазначає, що потерпілий не був присутній під час судового розгляду кримінального провадження у суді першої інстанції, оскільки в порушення вимог закону не був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду. Крім цього стверджує, що після зміни складу суду, розгляд даного провадження у суді першої інстанції під головуванням судді Курило А.В. відбувся без належного повідомлення потерпілого про дату, час та місце судового розгляду. На зазначені порушення ним було вказано і в апеляційній скарзі, проте апеляційний суд в порушення вимог ст. 419 КПК України, не надав оцінки всім доводам його скарги.


Позиції інших учасників судового провадження

Від учасників судового провадження заперечень на касаційну скаргу не надходило.


................
Перейти до повного тексту