1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду




Ухвала

Іменем України

19 листопада 2019 року

м. Київ

справа № 677/2040/16-к

провадження № 51-5738 впс 19


Верховний Суд колегією суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:

головуючого Лагнюка М.М.,

суддів Короля В.В. та Макаровець А.М.,

за участю секретаря: Чорнобривця В.В.,

розглянув у судовому засіданні подання Хмельницького апеляційного суду про направлення кримінального провадження (№ 677/2040/16-к) щодо ОСОБА_1 та ОСОБА_2, обвинувачених у вчиненні злочинів, передбачених частиною 2 статті 189, частиною 2 статті 15, частиною 2 статті 194 Кримінального кодексу України (далі - КК), з апеляційними скаргами обвинувачених ОСОБА_1 та ОСОБА_2, захисника Галушина О.В., який діє в інтересах ОСОБА_1, потерпілих ОСОБА_3 та ОСОБА_4 на вирок Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області від 18 березня 2019 року в порядку статті 34 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК) з одного суду апеляційної інстанції до іншого,

встановив:

До Верховного Суду в порядку статті 34 КПК надійшло подання Хмельницького апеляційного суду про направлення з цього суду до іншого суду апеляційної інстанції кримінального провадження (№ 677/2040/16-к) щодо ОСОБА_1 та ОСОБА_2, обвинувачених у вчиненні злочинів, передбачених частиною 2 статті 189, частиною 2 статті 15, частиною 2 статті 194 КК,з апеляційними скаргами обвинувачених ОСОБА_1 та ОСОБА_2, захисника Галушина О.В., який діє в інтересах ОСОБА_1, потерпілих ОСОБА_3 та ОСОБА_4 на вирок Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області від 18 березня 2019 року.

Подання обґрунтовано тим, що до Хмельницького апеляційного суду передано матеріали вказаного кримінального провадження, однак неможливо визначити склад колегії суддів для розгляду апеляційних скарг обвинувачених, захисника та потерпілих. Зазначено, що із восьми суддів, які працюють у кримінальній палаті Хмельницького апеляційного суду, шестеро не можуть брати участь у розгляді вказаного кримінального провадження, оскільки троє здійснювали розгляд апеляційних скарг на процесуальні рішення слідчих суддів у зазначеному кримінальному провадженні, а троє здійснювали розгляд апеляційних скарг на вирок Красилівського районного суду Хмельницької області від 25 липня 2019 року щодо ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у цьому кримінальному провадженні.

Учасникам судового провадження було вчасно повідомлено про день та час розгляду подання, проте в судове засідання вони не з`явилися, що не перешкоджає його розгляду. Заперечень та клопотань про відкладення дати розгляду подання не надійшло.

Заслухавши доповідь судді, перевіривши наведені у поданні доводи та матеріали кримінального провадження, Суд дійшов висновку, що подання підлягає задоволенню на таких підставах.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 34 КПК кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити склад суду для судового розгляду.

Положенням частини 3 статті 34 КПК встановлено, що питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів, а також про направлення провадження з одного суду апеляційної інстанції до іншого вирішується колегією суддів Касаційного кримінального суду Верховного Суду за поданням суду апеляційної інстанції або за клопотанням сторін чи потерпілого не пізніше п`яти днів з дня внесення такого подання чи клопотання, про що постановляється вмотивована ухвала.

Із матеріалів кримінального провадження вбачається, що до Хмельницького апеляційного суду надійшло кримінальне провадження (№ 677/2040/16-к) щодо ОСОБА_1 та ОСОБА_2, обвинувачених у вчиненні злочинів, передбачених частиною 2 статті 189, частиною 2 статті 15, частиною 2 статті 194 КК, з апеляційними скаргами обвинувачених ОСОБА_1 та ОСОБА_2, захисника Галушина О.В., який діє в інтересах ОСОБА_1, потерпілих ОСОБА_3 та ОСОБА_4 на вирок Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області від 18 березня 2019 року.

25 квітня 2019 року визначено склад колегії суддів у цьому кримінальному провадженні, а саме: Барчук В.М. (головуючий суддя), Бондар В.В. та Матущак М.С.

Як видно з матеріалів кримінального провадження, суддя Бондар В.В. заявила самовідвід, оскільки не має права брати участь у розгляді цього кримінального провадження на підставі пункту 4 частини 1 статті 75 КПК.

Після самовідводу вказаної судді, а саме 26 вересня 2019 року визначено склад колегії суддів у даному кримінальному провадженні, а саме: Барчук В.М. (головуючий суддя), Вітюк І.В. та Матущак М.С.

В подальшому судді Вітюк І.В. та Матущак М.С. заявили самовідвід, оскільки не мають права брати участь у розгляді вказаного кримінального провадження на підставі пункту 4 частини 1 статті 75, частини 1 статті 76 КПК.


................
Перейти до повного тексту