1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду




ПОСТАНОВА

Іменем України

5 листопада 2019 року

м. Київ


справа № 752/249/15-к

провадження № 51-884км19


Верховний Суд колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:

головуючого Кишакевича Л.Ю.,

суддів Слинька С.С., Щепоткіної В.В.,

за участю:

секретаря судового засідання Костюченка К.О.,

прокурора Пантєлєєвої А.С.,

розглянув у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження за касаційною скаргою захисника Бурковського О.А. на вирок Київського апеляційного суду від 06 грудня 2018 року за обвинуваченням

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та мешканця м . Києва, українця, громадянина України, раніше не судимого,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК.


Зміст оскаржених судових рішень і встановлені судами

першої та апеляційної інстанцій обставини

Вироком Голосіївського районного суду міста Києва від 29 липня 2015 року ОСОБА_1 визнано винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК, та призначено покарання із застосуванням ст.69 КК у виді позбавлення волі на строк 5 років без конфіскації майна.

На підставі ст. 75 КК ОСОБА_1 звільнено від відбування покарання у виді позбавлення волі з випробуванням та іспитовим строком тривалістю 3 роки з покладенням на нього обов`язків, передбачених ст. 76 КК.

Як встановив суд, ОСОБА_1 визнаний винуватим у тому, що він 22 липня 2014 року об 11 год., перебуваючи поблизу будинку № 1 на вул. Лайоша Гавро в м. Києві, незаконно придбав за 40 000 грн у невстановленої досудовим розслідуванням особи особливо небезпечні наркотичні засоби - канабіс та смолу канабісу, які переніс до місця свого проживання у квартиру АДРЕСА_4 . В подальшому, частину вказаних наркотичних засобів, а саме - канабіс, маса якого становить 35,09 г. та смолу канабісу, маса якого становить 77,01 г., став незаконно зберігати за місцем свого проживання з метою збуту, а іншу частину незаконно перевіз з метою збуту до буд. № 50 по проспекту Голосіївському в місті Києві , де його було затримано працівниками міліції. Під час огляду працівники міліції виявили та вилучили у ОСОБА_1 особливо небезпечні наркотичні засоби - канабіс, маса якого становить 268,07 г, та смолу канабісу, маса якого становить 1, 85 г.

Вироком Київського апеляційного суду від 06 грудня 2018 року вирок Голосіївського районного суду м. Києва від 29 липня 2015 року щодо ОСОБА_1 в частині призначеного покарання скасовано та ухвалено новий вирок, яким ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 307 КК призначено покарання, із застосуванням ст.69 КК, у виді позбавлення волі на строк 5 років, з конфіскацією всього майна, яке є його власністю. В решті вирок суду залишено без змін.

Вимоги касаційних скарг і узагальнені доводи осіб, які їх подали

У касаційній скарзі захисник Бурковський О.А., посилаючись на неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність, невідповідність призначеного судом покарання ступеню тяжкості кримінального правопорушення та даним про особу засудженого ОСОБА_1, просить вирок апеляційного суду змінити, призначити ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 307 КК покарання із застосуванням ст. 69 КК у виді позбавлення волі на строк 5 років без конфіскації майна; на підставі ст. 75 КК звільнити ОСОБА_1 від призначеного покарання з випробуванням та встановленням іспитового строку на 3 роки.

Позиції інших учасників судового провадження

Прокурор у судовому засіданні просив залишити касаційну скаргу захисника без задоволення, а судові рішеннящодо ОСОБА_1 без зміни, посилаючись на їх законність та обґрунтованість.

Мотиви Суду

Заслухавши доповідача, думку прокурора, перевіривши матеріали цього провадження, колегія суддів дійшла наступного висновку.

Згідно з ч. 1 ст. 433 КПК суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, а також наявність правової оцінки обставин і не має права досліджувати докази, встановлювати й визнавати доведеними обставини, яких не було встановлено в оскарженому судовому рішенні, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 438 КПК, підставами для скасування або зміни судових рішень при розгляді справи в суді касаційної інстанції є лише: істотне порушення вимог кримінального процесуального закону; неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність; невідповідність призначеного покарання тяжкості кримінального правопорушення та особі засудженого. При вирішенні питання про наявність зазначених у ч. 1 цієї статті підстав суд касаційної інстанції має керуватися статтями 412-414 КПК. Можливості скасування судових рішень судів першої і апеляційної інстанцій через невідповідність їх висновків фактичним обставинам кримінального провадження (ст. 411 КПК) чинним кримінальним процесуальним законом не передбачено.


................
Перейти до повного тексту