ПОСТАНОВА
Іменем України
07 листопада 2019 року
Київ
справа №360/161/16-а
адміністративне провадження №К/9901/13526/18
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача - Бучик А.Ю.,
суддів - Мороз Л.Л., Рибачука А.І.
розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у місті Києві на постанову Бородянського районного суду Київської області від 16 березня 2016 року (суддя Міланіч А.М.)та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 14 червня 2016 року (колегія суддів: Василенко Я.М., кузьменко В.В., Шурко О.І.) у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у місті Києві про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити дії, -
УСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом, в якому просила: визнати дії управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у місті Києві неправомірними; зобов`язати управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у місті Києві призначити позивачу та виплатити одноразову допомогу на сім`ю в зв`язку зі смертю сина ОСОБА_2, яка дорівнює 100 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на день настання права на страхову виплату, а саме: 121 800 грн.; одноразову допомогу на суму, що дорівнює 20 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на день настання права на страхову виплату, а саме: 24 360 грн., призначити та виплачувати щомісячні страхові виплати, як особі, яка перебувала на утриманні померлого, та витрати на поховання у розмірі, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Постановою Бородянського районного суду Київської області від 16.03.2016, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 14.06.2016, позов задоволено частково.
Визнано дії управління виконавчої дирекції Фонду Соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Києві щодо відмови ОСОБА_1 в призначенні та виплаті одноразової допомоги в зв`язку зі смертю сина ОСОБА_2 протиправними.
Зобов`язано управління виконавчої дирекції Фонду Соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Києві призначити та виплатити ОСОБА_1 одноразову допомогу в зв`язку зі смертю сина ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 внаслідок нещасного випадку на виробництві, в розмірі 121 800 грн., що дорівнює 100 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на день настання права на страхову виплату; в іншій частині в позові відмовлено.
Не погоджуючись з судовими рішеннями, відповідач подав касаційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права, просить їх скасувати та ухвалити нове про задоволення позову.
В обґрунтування касаційної скарги посилається на те, що відповідача не було належним чином повідомлено про розгляд справи у суді першої інстанції, що є підставою для скасування судового рішення. Також вказує на відсутність підстав для виплати одноразової допомоги в зв`язку зі смертю сина ОСОБА_2, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві матері, оскільки остання не є членом сім`ї померлого.
У зв`язку із відсутністю клопотань від усіх учасників справи про розгляд справи за їх участю, ця справа розглядалася в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами відповідно до пункту 1 частини першої статті 345 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Заслухавши доповідь судді, обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши правильність застосування судом апеляційної інстанції норм матеріального і процесуального права, колегія суддів вважає, що касаційна скарга підлягає частковому задоволенню з огляду на наступне.