УХВАЛА
01 листопада 2019 року
м. Київ
Справа № 815/116/14
Провадження № 11-968апп19
Велика Палата Верховного Суду у складі:
судді-доповідача Гриціва М. І.,
суддів Бакуліної С. В., Британчука В. В., Гудими Д. А., Данішевської В. І., Єленіної Ж. М., Кібенко О. Р., Князєва В. С., Лобойка Л. М., Лященко Н. П., Прокопенка О. Б., Рогач Л. І., Ситнік О. М., Ткачука О. С., Уркевича В. Ю., Яновської О. Г.
перевірила наявність підстав для прийняття до розгляду справи за позовом Одеського прокурора з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Південного регіону України в інтересах держави в особі Міністерства оборони України (далі - Прокурор), Державного підприємства Міністерства оборони України Одеський завод будівельних матеріалів до Державного реєстратора прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції Одеської області Привалової Євгенії Євгеніївни (далі - Державний реєстратор), Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції Одеської області, треті особи без самостійних вимог на предмет спору: ОСОБА_1, ОСОБА_2, про визнання протиправним та скасування рішення, і
ВСТАНОВИЛА:
У січні 2014 року Прокурор звернувся до адміністративного суду з позовними вимогами визнати протиправним та скасувати рішення Державного реєстратора про державну реєстрацію прав та їх обтяжень № 4965908 від 13 серпня 2013 року, яким проведено державну реєстрацію права власності за ОСОБА_1 на нежитлове приміщення, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1.
Одеський окружний адміністративний суд рішенням від 02 квітня 2014 року позов задовольнив частково.
Одеський апеляційний адміністративний суд ухвалою від 11 квітня 2017 року постанову суду залишив без змін.
ОСОБА_1 не погодився із рішенням суду першої та апеляційної інстанцій і 05 травня 2017 року подав касаційну скаргу про їх скасування та підставі пункту 1 частини першої статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) закриття провадження у справі,оскільки спір підлягає вирішенню в порядку цивільного судочинства.
Вищий адміністративний суд України ухвалою від 01 червня 2017 року відкрив касаційне провадження.
15 грудня 2017 року розпочав роботу Верховний Суд і набрав чинності Закон України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів", яким КАС України викладено в новій редакції.
Відповідно до підпункту 4 пункту 1 розділу VII Перехідних положень КАС України касаційні скарги (подання) на судові рішення в адміністративних справах, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного адміністративного суду та розглядаються спочатку за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду ухвалою від 10 вересня 2019 року прийняв справу до свого провадження та призначив її до розгляду.
11 вересня 2019 року цей самий суд ухвалою передав цю справу на розгляд Великої Палати Верховного Суду на підставі частини шостої статті 346 КАС України.
Відповідно до частини першої статті 328 КАС України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в касаційному порядку рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи, а також постанову суду апеляційної інстанції повністю або частково у випадках, визначених цим Кодексом.
Зі змісту цієї норми виливає, що доступ справи до касаційного перегляду можливий, якщо цьому передував апеляційний перегляд справи. Відповідно до частин четвертої, п`ятої статті 241 КАС України у редакції після 15 грудня 2017 року перегляд судових рішень в апеляційному та касаційному порядку закінчується прийняттям постанови. У випадках, визначених цим Кодексом, судовий розгляд закінчується постановленням ухвали. За частинами першою, другою статті 205 цього Кодексу в редакції до 15 грудня 2017 року, розглянувши апеляційну скаргу, суд апеляційної інстанції постановляє ухвалу в разі: 1) залишення апеляційної скарги без задоволення, а судового рішення - без змін; 2) зміни ухвали суду першої інстанції; 3) скасування судового рішення і постановлення нової ухвали; 4) скасування судового рішення і залишення позовної заяви без розгляду або закриття провадження у справі; 5) визнання судового рішення нечинним і закриття провадження у справі; 6) скасування ухвали суду, яка перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направлення справи для продовження розгляду до суду першої інстанції.Суд апеляційної інстанції за наслідками розгляду апеляційної скарги може своєю постановою змінити постанову суду першої інстанції або прийняти нову постанову, якими суд апеляційної інстанції задовольняє або не задовольняє позовні вимоги.
Із матеріалів цієї справи вбачається, що скаржник ОСОБА_1 до касаційної скарги долучив копію ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду від 11 квітня 2017 року та супровідний лист про направлення учасникам процесу копії цього рішення.