ПОСТАНОВА
Іменем України
Київ
01 жовтня 2019 року
справа №260/87/19
адміністративне провадження №К/9901/25673/19
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
головуючого - Ханової Р. Ф. (суддя-доповідач),
суддів: Гончарової І. А., Олендера І. Я.,
розглянув у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Голден Фруті"
на постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 20 серпня 2019 року у складі суддів Хобор Р. Б., Онишкевича Т. В., Сеника Р. П.
у справі № 260/87/19 (№ 857/5859/19)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Голден Фруті"
до Львівської митниці ДФС
про скасування рішення про коригування митної вартості та картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску та пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення,
У С Т А Н О В И В :
24 січня 2019 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Голден Фруті" (далі - Товариство, платник податків, позивач у справі) звернулося до суду з позовом до Львівської митниці ДФС (далі - митний орган, відповідач у справі) про визнання протиправним та скасування рішення про коригування митної вартості товарів №UA209000/2018/200272/2 від 24 вересня 2018 року, визнання протиправною та скасування картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA209140/2018/00749 від 24 вересня 2018 року, з мотивів протиправності їх прийняття.
17 квітня 2019 року рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративний позов Товариства задоволено, визнано протиправним та скасовано рішення про коригування митної вартості товарів № UA209000/2018/200272/2 від 24 вересня 2018 року, визнано протиправною та скасовано картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA209140/2018/00749 від 24 вересня 2018 року. Суд першої інстанції виходив з того, що надані декларантом документи є достатніми для визначення митної вартості товару за ціною договору та в повній мірі підтверджують заявлену декларантом митну вартість товару.
20 серпня 2019 року постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду, скасовано рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 17 квітня 2019 року у справі № 260/87/19 та прийнято постанову, якою в задоволенні адміністративного позову Товариства відмовлено.
09 вересня 2019 року Товариство подало касаційну скаргу до Верховного Суду, в якій, посилаючись на прийняття постанови суду без врахування всіх обставин справи, необґрунтовано та однобічно, з нехтуваннями правових висновків Верховного Суду, в результаті чого скасовано законне рішення суду першої інстанції, позивач просить скасувати постанову суду апеляційної інстанції та залишити в силі рішення суду першої інстанції.
10 вересня 2019 року Верховний Суд ухвалою відкрив касаційне провадження за касаційною скаргою Товариства та витребував справу №260/87/19 із Закарпатського окружного адміністративного суду.
У відзиві на касаційну скаргу митний орган просить залишити її без задоволення, а рішення суду апеляційної інстанції - без змін.
24 вересня 2019 року справа №260/87/19 надійшла до Верховного Суду.
Згідно з частиною третьою статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Верховний Суд, переглянувши судові рішення в межах доводів та вимог касаційної скарги та на підставі встановлених фактичних обставин справи, перевіривши правильність застосування судом апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, не вбачає підстав для задоволення касаційної скарги.
Відповідно до частин першої, другої, третьої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.
Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права.
Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Зазначеним вимогам закону судове рішення відповідає.
Суди першої та апеляційної інстанцій установили, що 15 листопада 2017 року між Товариством як покупцем та компанією CAYIROGULLAR1 TARIM VE ORMAN URUN. INSAAT TURIZM GIDA MAD TICARET VE SANAYІ LTD STI як постачальником укладено та виконано Контракт про поставку свіжих фруктів.
24 вересня 2018 року декларант, Товариство з обмеженою відповідальністю "Карпати-Логістик", в інтересах позивача оформив та подав відповідачу митну декларацію № UA209140/2018/166601, у якій до митного оформлення заявив товар, а саме лимон - 14400 кг, ціна товару 8352 дол. США (у розрахунку 0,58 дол. США за кг); гранат - 5700 кг, ціна товару - 3420 дол. США (у розрахунку 0,60 дол. США за кг), із застосування методу визначення митної вартості товару за ціною договору.
Із вказаною митною декларацією декларант надав відповідачу, а відповідач здійснив аналіз наданих документів, а саме контракт № 9 від 15 листопада 2017 року, інвойс № IHR 2018000000374 від 19 вересня 2018 року, договір - замовлення транспортного експедирування вантажів автомобільним транспортом № 19/09/1 від 19 вересня 2018 року, довідку про транспортні витрати від 24 вересня 2018 року, рахунок про надання транспортно-експедиторських послуг № 19/09/1 від 19 вересня 2018 року, автотранспортну накладну (CMR) А 000955 від 20 вересня 2018 року, митну декларацію країни відправлення № 18330100ЕХ154021 від 20 вересня 2018 року, пакувальний лист від 20 вересня 2018 року, за результатами якого дійшов висновку про те, що ці документи не містять достатніх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів та відомості щодо ціни, яка була фактично сплачена (підлягає сплаті за товари), що ставить під сумнів обґрунтованість обраного декларантом методу визначення митної вартості.
Також відповідач зазначив, що поставки товарів здійснюються партіями, які формуються згідно з замовленнями, проте ці документи позивач не надав до митного оформлення.
Пунктом 6.1 зовнішньоекономічного договору № 9 умови оплати вказуються в фактурі, проте така інформація у поданому до митного оформлення інвойсі №IHR2018000000374 від 19 вересня 2018 року відсутня.
Пунктом 4.5 договору передбачено, що покупцю направляються інші необхідні документи (прайс-лист), котрі відсутні, рахунок про перевезення товару виставлений на маршрут Туреччина - Львів, проте в договорі-заявці місцем вивантаження товару є Закарпатська область, м. Свалява, вул. Робітнича, 2/2, перевізником в CMR виступає LLC Shapin, в рахунку і договорі про перевезення - SMD Trading Kft; експортна декларація № 18330100ЕХ154021 надана не у повному обсязі - у графі 3 вказано наявність другого аркуша, який до митного оформлення не подавався.
24 вересня 2019 року відповідач запропонував повідомленням декларанту надати додаткові документи, які передбачені частиною третьою статті 53 Митного кодексу України, у відповідь на яке позивач надав відповідачу контракт № 9 від 15 листопада 2018 року та фактуру № IHR2018000000374 від 19 вересня 2018 року.
Висновуючись на тому, що декларант не подав додаткові документи, які витребовував відповідач, а також те, що митна вартість товару не може бути визнана за вартістю, визначеною декларантом щодо товарів, які імпортуються, митний орган прийняв рішення про коригування митної вартості товарів № UA209000/2018/200272/2 від 24 вересня 2018 року та винесла Картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA209140/2018/00749 від 24 вересня 2018 року, якою відмовила у митному оформленні (випуску) товарів за митною декларацією № UA209140/2018/166601 від 24 вересня 2018 року.
Приймаючи 24 вересня 2018 року рішення про коригування митної вартості товарів за митною декларацією № UA209140/2018/166601 від 24 вересня 2018 року, митний орган, взявши до увагу інформацію, яка міститься у митних деклараціях №UA408150/2018/19157 від 23 вересня 2018 року та № UA209180/2018/58096 від 20 вересня 2018 року, визначив митну вартість товару: лимон - 14400 кг у розрахунку 1,07 дол. США за кг; гранат - 5700 кг, у розрахунку 0,80 дол. США за кг, за резервним методом визначення митної вартості товару.