1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Окрема думка


Окрема думка

Судді-доповідача Пророка В. В.

справа № 289/2207/17 (провадження № 14-506 цс 19)

06 вересня 2019 року

Велика Палата Верховного Суду у складі судді-доповідача Пророка В. В., суддів: Антонюк Н. О., Анцупової Т. О., Бакуліної С. В., Британчука В. В., Власова Ю. Л., Гриціва М. І., Данішевської В. І., Кібенко О. Р., Князєва В. С., Лященко Н. П., Прокопенка О. Б., Рогач Л. І., Ситнік О. М., Ткачука О. С., Яновської О. Г., перевірила дотримання порядку передачі на розгляд Великої Палати Верховного Суду справи за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Вишевичі» про дострокове розірвання договору оренди землі за касаційною скаргою товариства з обмеженою відповідальністю «Вишевичі» на рішення Радомишльського районного суду Житомирської області від 26 лютого 2018 року та постанову Житомирського апеляційного суду від 26 листопада 2018 року та ухвалою від 06 вересня 2019 року вирішила прийняти до розгляду зазначену справу і призначити її до розгляду Великою Палатою Верховного Суду в порядку письмового провадження без повідомлення та виклику учасників справи за наявними у ній матеріалами на 16 жовтня 2019 року у приміщенні Верховного Суду за адресою: м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 8.

З мотивами зазначеної ухвали не можу повністю погодитися з огляду на таке.

1. Згідно з підпунктом а) пунктом 2 частини третьої статті 389 ЦПК України не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у малозначних справах, крім випадків, якщо касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовної практики;

2. Відповідно до пункту 1 частини шостої статті 19 ЦПК України малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Прожитковий мінімум для працездатних осіб вираховується станом на 01 січня календарного року, в якому подається скарга (частина дев`ята статті 19 ЦПК України).

3. Пунктом 8 частини першої статті 176 ЦПК України встановлено, що ціна позову у позовах про розірвання договору найму (оренди) або договору найму (оренди) житла визначається сукупністю платежів за користування майном або житлом протягом строку, що залишається до кінця дії договору, але не більше ніж за три роки.

4. В даній справі предметом спору є розірвання договору оренди земельної ділянки, який укладений 19 лютого 2015 року та відповідно до умов якого орендарем за користування земельною ділянкою вноситься орендна плата у грошовій формі у розмірі 400,00 грн на рік в строк до 31 грудня поточного року, отже загальна сума ціни позову не перевищує 1 200,00 грн (400,

................
Перейти до повного тексту