1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду




У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


24 вересня 2019 року

м. Київ


Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного кримінального суду:


головуюча Стефанів Н.С.,

судді: Голубицький С.С.,

Шевченко Т.В.,


секретар судового засідання Безкровний С.О.,

учасники судового провадження:

захисник Ткачов Є.В.,

розглянувши в судовому засіданні клопотання захисника Ткачова Є.В., який діє в інтересах обвинуваченого ОСОБА_1, про направлення кримінального провадження №120190000000000588 стосовно обвинувачених ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_1, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів,


в с т а н о в и в:


До Верховного Суду (далі - Суд) в порядку ст. 34 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України) надійшло клопотання захисника Ткачова Є.В., який діє в інтересах обвинуваченого ОСОБА_1, про направлення кримінального провадження №120190000000000588 стосовно обвинувачених ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_1, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів.

Клопотання мотивоване тим, що зазначене кримінальне провадження надійшло до Бердянського міськрайонного суду Запорізької області з порушенням правил територіальної підсудності, оскільки останній за часом злочин з тих, що інкримінуються обвинуваченим, був вчинений у місті Дніпрі.

Разом з цим, захисник Ткачов Є.В. посилається на наявність виняткових обставин для направлення кримінального провадження до іншого суду.

Так, відповідно до пред`явлених обвинувачень, кримінальні правопорушення, передбачені ст. ст. 257, 187, 263, 309 Кримінального кодексу України (далі-КК України), які інкриміновані обвинуваченим, ними вчинені на території м. Дніпро і тільки кримінальне правопорушення, передбачене ст.115 КК України вчинене в м. Бердянськ Запорізької області. Також зазначає, що кримінальні правопорушення, які інкримінуються ОСОБА_11 та ОСОБА_2, відповідно до обвинувального акту, ними вчинені на території м. Дніпро та відношення до території м. Бердянська Запорізької області не мають.

Водночас вказує, що оскільки всі злочини, які інкриміновані обвинуваченим, крім ст.115 КК України, вчинені на території м. Дніпро, більшість потерпілих, свідків та захисників, а також експерти є мешканцями міста Дніпра, тому у випадку проведення судового розгляду Бердянським міськрайонним судом Запорізької області, будуть порушені розумні строки судового розгляду через неявку вказаних потерпілих, свідків та експертів.

У судовому засіданні захисник Ткачов Є.В. просив задовольнити клопотання з викладених у ньому підстав та направити кримінальне провадження з Бердянського міськрайонного суду Запорізької області до Індустріального районного суду м. Дніпро.

Іншим учасникам судового провадження повідомлено про дату, час та місце розгляду клопотання, проте в судове засідання вони не прибули, що не перешкоджає його розгляду. Клопотань про відкладення розгляду на іншу дату не надійшло. Від захисників Горб Ю.В. та Тертишної К.О. надійшли доповнення, в яких вони підтримали клопотання захисника Ткачова Є.В.

Заслухавши доповідь судді, думку захисника Ткачова Є.В., який підтримав своє клопотання, перевіривши матеріали провадження та доводи, наведені у клопотанні, Суд дійшов висновку про відмову в задоволенні клопотання з таких підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 32 КПК України кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено кримінальне правопорушення. У


разі, якщо було вчинено кілька кримінальних правопорушень, кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено більш тяжке правопорушення, а якщо вони були однаковими за тяжкістю, - суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено останнє за часом кримінальне правопорушення. Якщо місце вчинення кримінального правопорушення встановити неможливо, кримінальне провадження здійснюється судом, у межах територіальної юрисдикції якого закінчено досудове розслідування.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 34 КПК України кримінальне провадження може бути передано на розгляд до іншого суду, якщо: до початку судового розгляду виявилося, що кримінальне провадження надійшло до суду з порушенням правил територіальної підсудності; після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити новий склад суду для судового розгляду; обвинувачений чи потерпілий працює або працював у суді, до підсудності якого належить здійснення кримінального провадження; ліквідовано суд або з визначених законом підстав припинено роботу суду, який здійснював судове провадження.

До початку судового розгляду у виняткових випадках кримінальне провадження з метою забезпечення оперативності та ефективності кримінального провадження може бути передано на розгляд іншого суду за місцем проживання обвинуваченого, більшості потерпілих або свідків, а також у разі неможливості здійснювати відповідним судом правосуддя.


................
Перейти до повного тексту