1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду



ПОСТАНОВА

Іменем України



25 вересня 2019 року

Київ

справа №820/1222/15

адміністративне провадження №К/9901/8074/18



Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача - Олендера І.Я.,

суддів: Гончарової І.А., Ханової Р.Ф.,



розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Харкові Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 2 квітня 2015 року (суддя Спірідонов М.О.) та постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 2 липня 2015 року (судді: Мінаєва О.М. (головуючий), Макаренко Я.М., Шевцова Н.В.) у справі № 820/1222/15 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Східноукраїнська компанія "Малтюроп" до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Харкові Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби про зобов`язання вчинити певні дії,



УСТАНОВИВ:



ІСТОРІЯ СПРАВИ

Короткий зміст позовних вимог

1. Товариство з обмеженою відповідальністю "Східноукраїнська компанія "Малтюроп" (далі - позивач, ТОВ "Східноукраїнська компанія "Малтюроп") звернулось до суду з позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Харкові Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби (далі - відповідач, контролюючий орган, Спеціалізована ДПІ ОВП у м. Харкові Міжрегіонального ГУ ДФС) про зобов`язання Спеціалізованої ДПІ ОВП у м. Харкові Міжрегіонального ГУ ДФС внести до інтегрованої картки платника, на якій обліковуються розрахунки з бюджетом ТОВ "Східноукраїнська компанія "Малтюроп", дані податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 2013 рік (з урахуванням уточнюючих податкових декларацій); зобов`язання Спеціалізованої ДПІ ОВП у м. Харкові Міжрегіонального ГУ ДФС внести до інтегрованої картки платника, на якій обліковуються розрахунки з бюджетом ТОВ "Східноукраїнська компанія "Малтюроп", відомості про наявність переплати з податку на прибуток підприємств за підсумками діяльності у 2013 році у розмірі 9 490 116,00 грн; зобов`язання Спеціалізованої ДПІ ОВП у м. Харкові Міжрегіонального ГУ ДФС внести до інтегрованої картки платника, на якій обліковуються розрахунки з бюджетом ТОВ "Східноукраїнська компанія "Малтюроп", відомості про погашення передбачених п. 57.1 ст. 57 ПК України авансових внесків з податку на прибуток підприємств, починаючи з березня 2014 року, у розмірі 1 250 362,00 грн щомісяця за рахунок переплати з податку на прибуток підприємств за підсумками діяльності у 2013 році у розмірі 9 490 116,00 грн; зобов`язання Спеціалізованої ДПІ ОВП у м. Харкові Міжрегіонального ГУ ДФС внести до інтегрованої картки платника, на якій обліковуються розрахунки з бюджетом ТОВ "Східноукраїнська компанія "Малтюроп", відомості про зменшення передбачених п. 57.1 ст. 57 ПК України авансових внесків з податку на прибуток підприємств, що підлягають сплаті, починаючи з березня 2014 року, на суму сплачених у 2013 та 2014 роках відповідно до п. 153.3 ст. 153 ПК України (у редакцій, чинній до 01.01.2015 р.) авансових внесків з податку на прибуток підприємств при виплаті дивідендів у загальному розмірі 2 869 824,61 грн; зобов`язання Спеціалізованої ДПІ ОВП у м. Харкові Міжрегіонального ГУ ДФС вчинити дії з припинення державної реєстрації податкової застави майна ТОВ "Східноукраїнська компанія "Малтюроп", вказаного у актах опису від 12.08.2014 № 17 та від 12.09.2014 № 20, шляхом подання Держаному підприємству "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України зави про припинення обтяження і подальше вилучення відповідного запису з Державного реєстру обтяжень рухомого майна; зобов`язання Спеціалізованої ДПІ ОВП у м. Харкові Міжрегіонального ГУ ДФС направити ТОВ "Східноукраїнська компанія "Малтюроп" повідомлення про звільнення майна ТОВ "Східноукраїнська компанія "Малтюроп", вказаного у актах опису від 12.08.2014 № 17 та від 12.09.2014 № 20, з податкової застави.

2. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в супереч вимог чинного податкового законодавства контролюючий орган самостійно не вчинив дії щодо внесення відповідних даних до інтегрованої картки платника, на якій обліковуються розрахунки з бюджетом Товариства з обмеженою відповідальністю "Східноукраїнська компанія "Малтюроп".

Короткий зміст рішень судів першої та апеляційної інстанцій

3. Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 2 квітня 2015 року адміністративний позов задоволено частково. Зобов`язано Спеціалізовану державну податкову інспекцію з обслуговування великих платників у місті Харкові внести до інтегрованої картки платника, на якій обліковуються розрахунки з бюджетом Товариства з обмеженою відповідальністю "Східноукраїнська компанія "Малтюроп", дані податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 2013 рік (з урахуванням уточнюючих податкових декларацій), відомості про наявність переплати з податку на прибуток підприємств за підсумками діяльності у 2013 році у розмірі 9 490 116,00 грн та відомості про погашення авансових внесків з податку на прибуток підприємств за підсумками діяльності у 2013 році у розмірі 9 490 116,00 грн. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено. Суд першої інстанції приймаючи рішення в частині задоволених позовних вимог виходив з відсутності відображення контролюючим органом в інтегрованій картці ТОВ "Східноукраїнська компанія "Малтюроп" відомостей щодо наявності переплати позивачем податку на прибуток за 2013 рік у сумі 9 490 116,00 грн, правомірність якої встановлена рішенням суду, що набрало законної сили. Відмовляючи в задоволенні решти позовних вимог суд першої інстанції зазначив, що згідно положень п. 87.1 ст. 87 ПК України порядок та черговість погашення є виключним правом податкового органу, станом на час звернення позивача до відповідача (08.12.2014) з заявою про коригування інтегрованої картки норми ПК України (в редакції Закону від 01.01.2015) ще не діяли, а суд застосовує норми права які діяли на час звернення позивача з відповідною заявою до відповідача. Також суд зазначив, що вимога позивача, що відображення сплачених авансових внесків з податку на прибуток підприємств за 2014 рік є необґрунтованою, оскільки рішення суду стосувалось лише авансових внесків за 2013 рік,а позивачем не зазначено яким чином відповідачем порушено його право стосовно авансових внесків за 2014 рік. Щодо решти позовних вимог, суд першої інстанції зазначив, що вони не підлягають задоволенню, оскільки виключним правом відповідача є вчинення визначених ПК України дій щодо припинення державної реєстрації податкової застави, а суд позбавлений права перебирати на себе повноваження державного органу.

4. Не погодившись із рішенням суду першої інстанції, Спеціалізована ДПІ ОВП у м. Харкові Міжрегіонального ГУ ДФС подала апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, невідповідність висновків суду обставинам справи просила скасувати постанову Харківського окружного адміністративного суду від 2 квітня 2015 року та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог ТОВ "Східноукраїнська компанія "Малтюроп" у повному обсязі. Не погодившись із рішенням суду першої інстанції, ТОВ "Східноукраїнська компанія "Малтюроп" подала апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, невідповідність висновків суду обставинам справи просила скасувати постанову Харківського окружного адміністративного суду від 2 квітня 2015 року в частині відмови у задоволенні позовних вимог та прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги ТОВ "Східноукраїнська компанія "Малтюроп" у повному обсязі.

5. Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 2 липня 2015 року апеляційну скаргу Спеціалізована ДПІ ОВП у м. Харкові Міжрегіонального ГУ ДФС залишено без задоволення, а апеляційну скаргу ТОВ "Східноукраїнська компанія "Малтюроп" задоволено частково. Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 2 квітня 2015 року скасовано в частині відмови в задоволенні позову ТОВ "Східноукраїнська компанія "Малтюроп" про зобов`язання Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у місті Харкові внести до інтегрованої картки платника, на якій обліковуються розрахунки з бюджетом ТОВ "Східноукраїнська компанія "Малтюроп", відомості про зменшення передбачених п. 57.1 ст. 57 ПК України авансових внесків з податку на прибуток підприємств, що підлягають сплаті, починаючи з березня 2014 року, на суму сплачених у 2013 та 2014 роках відповідно до п. 153.3 ст. 153 ПК України (у редакцій, чинній до 01.01.2015 року) авансових внесків з податку на прибуток підприємств при виплаті дивідендів у загальному розмірі 2 869 824,61 грн, а також зобов`язання Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у місті Харкові вчинити дії з припинення державної реєстрації податкової застави майна ТОВ "Східноукраїнська компанія "Малтюроп", вказаного у актах опису від 12.08.2014 № 17 та від 12.09.2014 № 20, шляхом подання Держаному підприємству "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України заяви про припинення обтяження і подальше вилучення відповідного запису з Державного реєстру обтяжень рухомого майна. Прийнято в цій частині нову постанову, якою вказану частину позовних вимог ТОВ "Східноукраїнська компанія "Малтюроп" до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у місті Харкові про зобов`язання вчинити певні дії задовольнити. Зобов`язано Спеціалізовану державну податкову інспекцію з обслуговування великих платників у місті Харкові внести до інтегрованої картки платника, на якій обліковуються розрахунки з бюджетом ТОВ "Східноукраїнська компанія "Малтюроп", відомості про зменшення передбачених п. 57.1 ст. 57 ПК України авансових внесків з податку на прибуток підприємств, що підлягають сплаті, починаючи з березня 2014 року, на суму сплачених у 2013 та 2014 роках відповідно до п. 153.3 ст. 153 ПК України (у редакцій, чинній до 01.01.2015 року) авансових внесків з податку на прибуток підприємств при виплаті дивідендів у загальному розмірі 2 869 824,61 грн. Зобов`язано Спеціалізовану державну податкову інспекцію з обслуговування великих платників у місті Харкові вчинити дії з припинення державної реєстрації податкової застави майна ТОВ "Східноукраїнська компанія "Малтюроп", вказаного у актах опису від 12.08.2014 № 17 та від 12.09.2014 № 20, шляхом подання Держаному підприємству "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України заяви про припинення обтяження і подальше вилучення відповідного запису з Державного реєстру обтяжень рухомого майна. В іншій частині постанову Харківського окружного адміністративного суду від 2 квітня 2015 року у справі № 820/1222/15 залишено без змін. Рішення суду апеляційної інстанції мотивоване тим, що враховуючи встановлені судом апеляційної інстанції обставини справи, що підтверджуються наявними в матеріалах справи доказами, та вимог Податкового кодексу України (у редакції Закону чинній на момент виникнення спірних правовідносин), контролюючий орган має в силу вимог п.п. 93.1, 93.2 ст. 93 Податкового кодексу України вчинити дії щодо звільнення майна позивача з-під податкової застави та її виключення з відповідних державних реєстрів, а також внести до інтегрованої картки платника, на якій обліковуються розрахунки з бюджетом ТОВ "Східноукраїнська компанія "Малтюроп", відомості про зменшення передбачених п. 57.1 ст. 57 ПК України авансових внесків з податку на прибуток підприємств, що підлягають сплаті, починаючи з березня 2014 року, на суму сплачених у 2013 та 2014 роках відповідно до п. 153.3 ст. 153 Податкового кодексу України (у редакцій, чинній до 01.01.2015 року) авансових внесків з податку на прибуток підприємств при виплаті дивідендів у загальному розмірі 2 869 824,61 грн.

Короткий зміст вимог касаційної скарги

6. Не погодившись із рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій, Спеціалізована ДПІ ОВП у м. Харкові Міжрегіонального ГУ ДФС подала касаційну скаргу, де посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову Харківського окружного адміністративного суду від 2 квітня 2015 року та постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 2 липня 2015 року та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог ТОВ "Східноукраїнська компанія "Малтюроп" у повному обсязі.



СТИСЛИЙ ВИКЛАД ОБСТАВИН СПРАВИ, ВСТАНОВЛЕНИХ СУДАМИ ПЕРШОЇ ТА АПЕЛЯЦІЙНОЇ ІНСТАНЦІЙ

7. Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що ТОВ "Східноукраїнська компанія "Малтюроп" є платником податків, зареєстрованим у Спеціалізованій державній податковій інспекції з обслуговування великих платників у місті Харкові. У липні 2014 позивачем було отримано податкову вимогу контролюючого органу від 16.07.2014 № 65-25, у якій було зазначено, що позивач має податковий борг з податку на прибуток підприємств у розмірі 4 987 426,67 грн, а також рішення відповідача від 23.07.2014 № 14 про опис майна позивача у податкову заставу.

У серпні та вересні 2014 з метою забезпечення зобов`язань позивача зі сплати вказаного податкового боргу відповідачем було здійснено опис майна позивача загальною вартістю 7 494 520,51 грн у податкову заставу, на підтвердження чого складено акти опису майна від 12.08.2014 № 17 та від 12.09.2014 № 20. Відповідно до ст. 89 Податкового кодексу України відповідач зареєстрував податкову заставу майна позивача, вказаного у актах опису від 12.08.2014 № 17 та від 12.09.2014 № 20, у Державному реєстрі обтяжень рухомого майна, про що позивач отримав витяги від 13.08.2014 та від 17.09.2014.

ТОВ "Східноукраїнська компанія "Малтюроп" звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача про скасування винесених контролюючим органом податкової вимоги від 16.07.2014 № 65-25 та рішення від 23.07.2014 № 14 у зв`язку з відсутністю податкового боргу, а також про зобов`язання Спеціалізованої ДПІ ОВП у м. Харкові Міжрегіонального ГУ ДФС вчинити дії з внесення до інтегрованої картки платника податків змін, які б відображали надані позивачем відомості. Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 3 вересня 2014 року у справі № 820/14237/14, залишеною в силі ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 17 листопада 2014 року, позовні вимоги ТОВ "Східноукраїнська компанія "Малтюроп" задоволено частково: скасовано податкову вимогу контролюючого органу від 16.07.2014 № 65-25 та рішення від 23.07.2014 № 14 про опис майна у податкову заставу, у задоволенні вимог про зобов`язання Спеціалізованої ДПІ ОВП у м. Харкові Міжрегіонального ГУ ДФС внести зміни до інтегрованої картки відмовлено.

Після отримання повного тексту ухвали Харківського апеляційного адміністративного суду від 17 листопада 2014 року у справі № 820/14237/14 позивач звернувся до відповідача із листом від 08.12.2014, у якому пропонував внести до інтегрованої картки платника податків, на якій обліковуються розрахунки з бюджетом ТОВ "Східноукраїнська компанія "Малтюроп", зміни, про автоматичне внесення яких зазначено у судових постанові від 03.09.2014 та ухвалі від 17.11.2014. Крім того, оскільки судами обох інстанцій було встановлено відсутність у позивача податкового боргу, позивач просив відповідача вжити дії щодо припинення податкової застави, оскільки відсутні підстави для її застосування.

Листом від 06.01.2015 № 50/10/28-09-42-21 відповідач відмовив позивачеві у задоволенні його прохання про виконання судових рішень, внесення змін до інтегрованої картки платника податків та вчинення дій щодо припинення податкової застави майна.

Судами першої та апеляційної інстанції встановлено, що постановою Харківського окружного адміністративного суду від 3 вересня 2014 року № 820/14237/14, залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 17 листопада 2014 року, позовні вимоги ТОВ "Східноукраїнська компанія "Малтюроп" скасовано податкову вимогу контролюючого органу від 16.07.2014 № 65-25 та рішення від 23.07.2014 № 14 про опис майна у податкову заставу, у задоволенні вимог про зобов`язання Спеціалізованої ДПІ ОВП у м. Харкові Міжрегіонального ГУ ДФС внести зміни до інтегрованої картки відмовлено у зв`язку з їх передчасністю. Вказаними рішеннями встановлено, що позивачем сплачено в 2013 році авансових внесків з податку на прибуток за 2013 рік у сумі 9 490 116,00 грн, що було відображено у декларації за 2013 рік (рядок 13.7 додатку ЗП до декларації). Також встановлено, що у позивача станом на 01.01.2014 наявна переплата в сумі 9 490 116,00 грн, що виникла за рахунок перевищення сплачених авансових внесків суми податкових зобов`язань за підсумками 2013 року, що також не заперечує контролюючий орган.

Позивач, скориставшись правом на повернення надміру сплачених грошових зобов`язань, листом від 20.03.2014 № 20/03-2 повідомив відповідача, що сплата у 2014 році щомісячних авансових внесків з податку на прибуток підприємств у розмірі 1 250 362,00 грн буде здійснюватись за рахунок надміру сплачених коштів у розмірі 9 490 116,00 грн (ряд. 14 декларації), адже сума податку була розрахована зі знаком мінус, тобто у позивач існує переплата. Суди попередніх інстанцій зазначили, що враховуючи відсутність податкового боргу, що встановлено судовим рішення у справі 820/14273/14, яке набрало законної сили, та наявність переплати в розмірі 9 490 116,00 грн, що не заперечується відповідачем, право платника податків на подання заяви про зарахування вказаних коштів в рахунок щомісячних авансових внесків з податку на прибуток підприємств у розмірі 1 250 362,00 грн у 2014 році є обґрунтованим та передбаченим нормами податкового законодавства.

Однак, контролюючим органом не було враховано вимоги чинного податкового законодавства та не відображено суму переплати в розмірі 9 490 116,00 грн, яку підтверджено судовим рішенням, що набрало законної сили, чим порушено права позивача.

Судом апеляційної інстанції встановлено, що у вересні та жовтні 2014 року згідно платіжних доручень від 22.09.2014 № 608 на суму 1 881 100,00 грн та від 03.10.2014 № 617 на суму 255,61 грн позивач здійснив оплату передбачених п. 153.3 ст. 153 Податкового кодексу України авансових внесків з податку на прибуток підприємств при виплаті дивідендів. Крім того, у 2013 році позивач також здійснював оплату передбачених п. 153.3 ст. 153 Податкового кодексу України авансових внесків при виплаті дивідендів у загальному розмірі 15 992 812,00 грн. Частина цих авансових внесків у розмірі 15 004 343,00 грн була врахована у зменшення податкових зобов`язань з податку на прибуток підприємств за 2013 рік. Вказані обставини не заперечуються відповідачем та підтверджуються постановою Харківського окружного адміністративного суду від 15 січня 2015 року по справі № 820/16315/14, залишеною в силі ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 26 лютого 2015 року, якою відмовлено в задоволенні позову відповідача до ТОВ "Східноукраїнська компанія "Малтюроп" про стягнення податкового боргу, де предметом розгляду справи було відображення суми авансових внесків з податку на прибуток, сплаченого при виплаті дивідендів при складанні декларації з податку на прибуток за 2013 рік. При цьому, залишок у розмірі 988 469,00 грн (різниця між 15 992 812,00 грн та 15 004 343,00 грн) у зменшення податкових зобов`язань з податку на прибуток підприємств за 2013 рік врахований не був.

Суд апеляційної інстанції зазначив, що якщо сума авансових внесків, сплачених у зв`язку із виплатою дивідендів, перевищуватиме суму податкових зобов`язань, то сума такого перевищення та сума сплачених авансових внесків у зв`язку із виплатою дивідендів позивача у 2013, 2014 роках зменшуватиме суми щомісячних авансових внесків з податку на прибуток, що підлягатимуть сплаті у 2014 році. Судом було також встановлено, що 29 жовтня 2014 року позивач звертався до контролюючого органу із заявами про зарахування передбачених п. 153.3 ст. 153 Податкового кодексу України авансових внесків з податку на прибуток підприємств при виплаті дивідендів, сплачених у 2013 та 2014 роках та раніше не врахованих у зменшення податкових зобов`язань з податку на прибуток підприємств, у зменшення щомісячних авансових внесків з цього податку, передбачених абз. 4 п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України.

У відповідь на вказані заяви позивачем було отримано лист від контролюючого органу від 10.11.2014 № 10367/10/28-09-42-00-21, зі змісту якого вбачається, що у позивача рахується переплата в розмірі 1 881 100,00 грн за рахунок сплати 22.08.2014 авансового внеску з виплати дивідендів, а також повідомлено, що підприємством у рядку 13.5.2 додатку ЗП до податкової декларації з податок на прибуток за 2013 рік зазначена сума 988 469,00 грн, що переноситься у зменшення податкових зобов`язань наступного податкового періоду.

Однак, відповідачем не здійснено відображення в інтегрованій картці платника податків вказаних сум передбачених п. 153.3 ст. 153 Податкового кодексу України авансових внесків з податку на прибуток підприємств при виплаті дивідендів, що підлягала зарахуванню у зменшення щомісячних авансових внесків з податку на прибуток підприємств у 2014 році, як того просив позивач у своїх заявах.

Згідно актів звірення розрахунків за податком на прибуток підприємств та авансовими внесками з податку на прибуток підприємств за період з 01.01.2014 до 31.12.2014, відповідач всупереч положень абз. 5 та абз. 6 п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України не зменшив суми щомісячних авансових внесків з податку на прибуток підприємств, передбачених абз. 4 п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України. Разом сума передбачених п. 153.3 ст. 153 Податкового кодексу України авансових внесків з податку на прибуток підприємств при виплаті дивідендів, що підлягала зарахуванню у зменшення щомісячних авансових внесків з податку на прибуток підприємств після 03.10.2014 (дата останнього платежу, що підлягає зарахуванню) становить: 2 869 824,61 грн (1881100,00 грн+255,16 грн+988 469,00 грн).

Щодо зобов`язання контролюючого органу вчинити дії з припинення державної реєстрації податкової застави майна ТОВ "Східноукраїнська компанія "Малтюроп", вказаного у актах опису від 12.08.2014 № 17 та від 12.09.2014 № 20, шляхом подання Держаному підприємству "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України зави про припинення обтяження і подальшого вилучення відповідного запису з Державного реєстру обтяжень рухомого майна суд апеляційної інстанції зазначив.

Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 3 вересня 2014 року № 820/14237/14, залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 17 листопада 2014 року, позовні вимоги ТОВ "Східноукраїнська компанія "Малтюроп" скасовано податкову вимогу контролюючого органу від 16.07.2014 № 65-25 та рішення від 23.07.2014 № 14 про опис майна у податкову заставу, у задоволенні вимог про зобов`язання Спеціалізованої ДПІ ОВП у м. Харкові Міжрегіонального ГУ ДФС внести зміни до інтегрованої картки відмовлено у зв`язку з їх передчасністю. Згідно письмових пояснень відповідача, після опрацювання запиту та виправлення помилки в автоматичному режимі ІС "Податковий блок", скасовано податкову вимогу від 16.07.2014 № 65-25 на виконання рішення суду. Інформація про відкликання податкової вимоги заноситься до відповідного реєстру податкових вимог в ІС "Податковий блок". Разом з цим, контролюючим органом зазначено, що Податковим кодексом України та Порядком застосування податкової застави органами доходів і зборів від 10.10.2013 № 572 не передбачено документального оформлення скасування рішення про опис майна в податкову заставу, а тому рішення про опис майна в податкову заставу ТОВ "Східноукраїнська компанія "Малтюроп" від 23.07.2014 № 14 слід вважати скасованим з моменту вступу в законну силу рішення Харківського апеляційного адміністративного суду від 17 листопада 2014 року.

З матеріалів справи встановлено, що податкова застава згідно з рішенням про опис майна в податкову заставу ТОВ "Східноукраїнська компанія "Малтюроп" від 23.07.2014 № 14, виникла на підставі податкового боргу позивача, наявність якого спростовано судовим рішенням, що набрало законної сили, а, отже, підстави для застосування зазначеної податкової застави майна відсутні.

Суд апеляційної інстанції зазначив, що враховуючи положення п. 87.1 ст. 87, пп. 93.1.1 п. 93.1 ст. 93, п. 93.2 ст. 93 Податкового кодексу України, а також наявність рішення суду, що набрало законної сили та яким встановлено обставини відсутності податкового боргу у позивача з авансових внесків з податку на прибутку, оскільки позивач сплатив такі авансові внески у передбачений Податковим кодексом спосіб шляхом сплати авансових внесків з податку на прибуток за рахунок наявної переплати в розмірі 9 490 116,00 грн, контролюючий орган має в силу вимог п.п. 93.1, 93.2 ст. 93 Податкового кодексу України вчинити дії щодо звільнення майна позивача з-під податкової застави та її виключення з відповідних державних реєстрів.


................
Перейти до повного тексту