У Х В А Л А
19 вересня 2019 року
м. Київ
Справа № 810/2667/16
Провадження № 11-799апп19
Велика Палата Верховного Суду у складі:
судді-доповідача Прокопенка О. Б.,
суддів Анцупової Т. О., Бакуліної С. В., Британчука В. В., Власова Ю. Л., Гриціва М. І., Гудими Д. А., Єленіної Ж. М., Золотнікова О. С., Князєва В. С., Лобойка Л. М., Лященко Н. П., Пророка В. В., Рогач Л. І., Уркевича В. Ю., Яновської О. Г.,
перевіривши наявність підстав для прийняття до розгляду справи за позовом Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Жоравське" (далі - Товариство) до Управління Держгеокадастру в Яготинському районі Київської області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИЛА:
У серпні 2016 року Товариство звернулось до суду із позовом у якому просило:
- визнати протиправною відмову Управління Держгеокадастру в Яготинському районі Київської області у видачі Товариству, як правонаступнику КСП "Жоравське", оригіналів примірників державного акту на право колективної власності на землю серії КВ від 26 грудня 1995 року та державного акту на право постійного користування землею серії І- КВ №001567 від 26 грудня 1995 року, складених Жоравською сільською радою народних депутатів Яготинського району Київської області, яка викладена у листі №27-1016-99.4-2898/2-16 від 18 серпня 2016 року;
- зобов`язати Управління Держгеокадастру в Яготинському районі Київської області видати Товариству, як правонаступнику КСП "Жоравське", оригінали примірників державного акту на право колективної власності на землю серії КВ від 26 грудня 1995 року, відповідно до якого КСП "Жоравське" передано у колективну власність 1643,1 гектарів землі в межах згідно з планом для сільськогосподарського виробництва та державного акту на право постійного користування землею серії І-КВ №001567 від 26 грудня 1995 року, відповідно до якого КСП "Жоравське" надано у постійне користування 294,9 гектарів землі в межах згідно з планом землекористування, складені Жоравською сільською радою народних депутатів Яготинського району Київської області.
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 21 листопада 2016 року адміністративний позов задоволено.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 18 липня 2017 року постанову суду першої інстанції скасовано, а провадження у справі закрито на підставі пункту 1 частини 1 стаття 157 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) у зв`язку з тим, що справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Не погоджуючись із судовим рішенням суду апеляційної інстанції, Товариство подало касаційну скаргу, в якій просило скасувати ухвалу апеляційного суду, а справу направити до апеляційного суду на продовження розгляду.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 31 липня 2017 року відкрито касаційне провадження у справі.
31 липня 2019 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду постановив ухвалу, якою передав цю справу на розгляд Великої Палати Верховного Суду на підставі частини шостої статті 346 КАС.
Відповідно до цієї норми справа підлягає передачі на розгляд Великої Палати Верховного Суду в усіх випадках, коли учасник справи оскаржує судове рішення з підстав порушення правил предметної юрисдикції.
Оскільки у касаційній скарзі позивач просить скасувати судове рішення у зв`язку з порушенням правил предметної юрисдикції, Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку про наявність правових підстав для прийняття цієї справи до розгляду.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 345 КАС суд касаційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами у разі відсутності клопотань від усіх учасників справи про розгляд справи за їх участю.