У Х В А Л А
19 вересня 2019 року
м. Київ
Справа № 826/2624/16
Провадження № 11-744апп19
Велика Палата Верховного Суду у складі:
судді-доповідача Прокопенка О. Б.,
суддів Анцупової Т. О., Бакуліної С. В., Британчука В. В., Власова Ю. Л., Гриціва М. І., Гудими Д. А., Єленіної Ж. М., Золотнікова О. С., Князєва В. С., Лобойка Л. М., Лященко Н. П., Пророка В. В., Рогач Л. І., Уркевича В. Ю., Яновської О. Г.,
перевіривши наявність підстав для прийняття до розгляду справи за позовом ОСОБА_1 до уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Банк "Національні інвестиції" (далі - уповноважена особа Фонду, Фонд, Банк відповідно) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИЛА:
У лютому 2016 року позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив:
- визнати протиправною бездіяльність уповноваженої особи Фонду щодо невключення його до Загального реєстру вкладників Банку, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду;
- зобов`язати уповноважену особу Фонду подати до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб додаткову інформацію щодо нього, як вкладника, який має право на відшкодування коштів за вкладом в Банку в розмірі 200 000 грн.
Окружний адміністративний суд м. Києва постановою від 11 травня 2017 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 27 червня 2017 року, позов задовольнив частково.
З ухваленими у справі рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій не погодилась уповноважена особа Фонду та подала касаційну скаргу в якій, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права, просить скасувати рішення судів першої та апеляційної інстанцій і закрити провадження у справі.
На обґрунтування касаційної скарги уповноважена особа Фонду посилається на те, що категорія справ щодо банків, які знаходяться в стадії ліквідації не відноситься до юрисдикції адміністративних судів, а тому провадження у цій справі підлягає закриттю в порядку статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції, чинній до 15 грудня 2017 року, далі - КАС).
Вищий адміністративний суд України ухвалою від 12 вересня 2017 року відкрив касаційне провадження у справі та надав строк для подачі заперечень.
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду ухвалою від 24 липня 2019 року передав цю справу на розгляд Великої Палати Верховного Суду на підставі частини шостої статті 346 КАС.
Відповідно до цієї норми справа підлягає передачі на розгляд Великої Палати Верховного Суду в усіх випадках, коли учасник справи оскаржує судове рішення з підстав порушення правил предметної юрисдикції.
Оскільки у касаційній скарзі уповноважена особа Фонду просить скасувати рішення судів у зв`язку з порушенням правил предметної юрисдикції, Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку про наявність правових підстав для прийняття цієї справи до розгляду.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 345 КАС суд касаційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами у разі відсутності клопотань від усіх учасників справи про розгляд справи за їх участю.
Матеріали справи не містять клопотань від учасників справи про розгляд касаційної скарги за їх участю, тому справа підлягає розгляду в порядку письмового провадження у строк, визначений статтею 342 КАС, за наявними в ній матеріалами без виклику учасників справи.