У Х В А Л А
18 вересня 2019 року
м. Київ
Справа № 807/807/15
Провадження № 11-721апп19
Велика Палата Верховного Суду у складі:
судді-доповідача Прокопенка О. Б.,
суддів Анцупової Т. О., Бакуліної С. В., Британчука В. В., Власова Ю. Л., Гриціва М. І., Гудими Д. А., Єленіної Ж. М., Золотнікова О. С., Князєва В. С., Лобойка Л. М., Лященко Н. П., Пророка В. В., Рогач Л. І., Уркевича В. Ю., Яновської О. Г.,
перевіривши наявність підстав для прийняття до розгляду справи за позовом ОСОБА_1 до відділу Держгеокадастру у Міжгірському районі Закарпатської області, треті особи: ОСОБА_2, Пилипецька сільська рада Міжгірського району Закарпатської області, про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИЛА:
У травні 2015 року ОСОБА_1 звернулась до суду із позовом про визнання протиправними дії відділу Держземагенства у Міжгірському районі Закарпатської області в частині присвоєння земельним ділянкам кадастрових номерів, внесення даних про них до Державного земельного кадастру та відкриття Поземельних книг на вказані земельні ділянки; зобов`язання відділу Держземагенства у Міжгірському районі Закарпатської області вилучити із Державного земельного кадастру відомості про земельні ділянки та скасувати у Поземельних книгах відомості про земельні ділянки.
Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 13 січня 2017 року позовні вимоги задоволено частково.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 5 квітня 2017 року постанову суду першої інстанції скасовано, провадження у справі закрито.
Закриваючи провадження, апеляційний суд, виходив із того, що цей спір не є публічно-правовим, а має вирішуватися судами за правилами Цивільного процесуального кодексу України.
Не погодившись із указаним судовим рішенням, ОСОБА_1 звернулась із касаційною скаргою, у якій посилаючись на порушення апеляційним судом норм процесуального права, просить скасувати рішення суду апеляційної інстанції та залишити у силі постанову суду першої інстанції.
Вищий адміністративний суд України ухвалою від 7 серпня 2017 року відкрив касаційне провадження.
18 липня 2019 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду постановив ухвалу, якою передав цю справу на розгляд Великої Палати Верховного Суду на підставі частини шостої статті 346 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС).
Відповідно до цієї норми справа підлягає передачі на розгляд Великої Палати Верховного Суду в усіх випадках, коли учасник справи оскаржує судове рішення з підстав порушення правил предметної юрисдикції.
Оскільки у касаційній скарзі позивач просить скасувати судові рішення у зв`язку з порушенням правил предметної юрисдикції, Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку про наявність правових підстав для прийняття цієї справи до розгляду.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 345 КАС суд касаційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами у разі відсутності клопотань від усіх учасників справи про розгляд справи за їх участю.
Матеріали справи не містять клопотань від учасників справи про розгляд касаційної скарги за їх участю, тому справа підлягає розгляду в порядку письмового провадження у строк, визначений статтею 342 КАС, за наявними в ній матеріалами без виклику учасників справи.