У Х В А Л А
18 вересня 2019 року
м. Київ
Справа № 826/8360/18
Провадження № 11-779апп19
Велика Палата Верховного Суду у складі:
судді-доповідача Прокопенка О. Б.,
суддів Анцупової Т. О., Бакуліної С. В., Британчука В. В., Власова Ю. Л., Гриціва М. І., Гудими Д. А., Єленіної Ж. М., Золотнікова О. С., Князєва В. С., Лобойка Л. М., Лященко Н. П., Пророка В. В., Рогач Л. І., Уркевича В. Ю., Яновської О. Г.,
перевіривши наявність підстав для прийняття до розгляду справи за позовом Державного підприємства "Науково-дослідний інститут мікроприладів "НТК "Інститут монокристалів" Національної академії наук України" (далі - Підприємство) до приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Войтовського Валентина Сергійовича, третя особа - Приватне акціонерне товариство "Квазар", про визнання протиправним і скасування рішення,
ВСТАНОВИЛА:
31 травня 2018 року Підприємство звернулося до суду з позовом, у якому просило визнати протиправним і скасувати рішення державного реєстратора - приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Войтовського В. С. № 34703209 про реєстрацію права власності ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "КВАЗАР", код ЄДРПОУ: 14314038, на нежилі приміщення - групу приміщень № 3/11 (в літ. А9), загальною площею 188.1 м2 за адресою: м . Київ, вулиця Північно -Сирецька, будинок 1-3, реєстраційний номер нерухомого майна 1220664280385, та внесення до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно запису про право власності за номером 19896895 від 10 квітня 2017 року.
Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалою від 11 грудня 2018 року, залишеною без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 12 лютого 2019 року, закрив провадження у справі на підставі пункту 1 частини першої статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), оскільки її не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Підприємство подало касаційну скаргу на згадані вище ухвалу й постанову судів першої та апеляційної інстанцій, у якій посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить їх скасувати та передати справу на новий розгляд.
Ухвалою від 19 березня 2019 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду відкрив касаційне провадження за скаргою Підприємства, а ухвалою від 17 квітня 2019 року передав цю справу на розгляд Великої Палати Верховного Суду на підставі частини шостої статті 346 КАС.
Відповідно до цієї норми справа підлягає передачі на розгляд Великої Палати Верховного Суду в усіх випадках, коли учасник справи оскаржує судове рішення з підстав порушення правил предметної юрисдикції.
Оскільки в касаційній скарзі Підприємство просить скасувати судові рішення у зв`язку з порушенням правил предметної юрисдикції, Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку про наявність правових підстав для прийняття цієї справи до розгляду.
Згідно з пунктом 3 частини першої статті 345 КАС суд касаційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами в разі перегляду ухвал судів першої та апеляційної інстанцій.
Зважаючи на те, що за касаційною скаргою Підприємства перегляду підлягає залишена без змін апеляційним судом ухвала суду першої інстанції про закриття провадження у справі, Велика Палата Верховного Суду вважає за можливе призначити цю справу до касаційного розгляду в порядку письмового провадження за наявними в ній матеріалами без виклику учасників справи.