1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду




ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 вересня 2019 року

м. Київ

справа № 302/249/16-к

провадження № 51- 4561км18

Верховний Суд колегією суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:

головуючого Голубицького С. С.,

суддів Бущенка А. П., Стефанів Н. С.,

за участю:

секретаря судового засідання Зайчишина В. В.,

захисника Калина В. Ю.,

прокурора Вергізової Л. А.,

розглянув у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу захисника Калина В. Ю. на ухвалу Апеляційного суду Закарпатської області від 24 січня 2018 року у кримінальному провадженні № 12016070110000035 за обвинуваченням

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Синевир Міжгірського району Закарпатської області, мешканця АДРЕСА_1,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України (далі - КК).

Зміст оскаржених судових рішень і встановлені судами першої та апеляційної інстанцій обставини

Ухвалою Хустського районного суду Закарпатської області від 13 червня 2017 року у вказаному кримінальному провадженні до ОСОБА_1 застосовано примусові заходи медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку за місцем проживання під наглядом психіатра та терапевта.

Вирішено питання про речові докази та запобіжний захід.

Як установив суд, 21 січня 2016 року близько 12:00 ОСОБА_1 на подвір`ї домогосподарства АДРЕСА_2, на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин умисно наніс ОСОБА_2 кухонним ножем численні удари в тулуб та голову, від чого останній помер на місці.

При перегляді справи 24 січня 2018 року Апеляційний суд Закарпатської області апеляційну скаргу прокурора задовольнив частково, ухвалу суду першої інстанції в частині визначення виду примусових заходів медичного характеру скасував та ухвалив нову ухвалу, якою застосував до ОСОБА_1 примусові заходи медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом.

Вимоги касаційної скарги та узагальнені доводи особи, яка її подала

У касаційній скарзі захисник Калин В. Ю. просить скасувати ухвалу апеляційного суду і призначити новий розгляд у цьому суді через істотні порушення вимог кримінального процесуального Закону.

Обґрунтовуючи ці вимоги захисник зазначає, що всупереч положенням кримінального процесуального закону апеляційний суд не повідомив ОСОБА_1 про дату та час розгляду апеляційної скарги прокурора в якій ставилось питання про погіршення його становища і в матеріалах провадження відсутні відомості про скерування ОСОБА_1 копії цієї скарги.

Враховуючи ці обставини захисник вважає, що рішення апеляційного суду постановлене з істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону, а тому не може бути залишено в силі.

Позиція учасників судового провадження

У судовому засіданні захисник Калин В. Ю. свою касаційну скаргу підтримав.

Прокурор у задоволенні касаційної скарги заперечила і просила Верховний Суд (далі - Суд) залишити оскаржуване судове рішення без зміни.

Мотиви Суду

Заслухавши доповідь судді, пояснення сторін, перевіривши матеріали кримінального провадження та доводи, наведені у касаційній скарзі, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга задоволенню не підлягає з огляду на таке.

Відповідно до ст. 438 КПК підставами для скасування або зміни судових рішень при розгляді справи в суді касаційної інстанції є істотне порушення вимог кримінального процесуального закону, неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність, невідповідність призначеного покарання тяжкості кримінального правопорушення та особі засудженого.


................
Перейти до повного тексту