1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Ухвала суду



УХВАЛА



05 вересня 2019 року

м. Київ

Справа № 640/6446/19

Провадження № 11-889за19

Велика Палата Верховного Суду у складі:

судді-доповідача Гриціва М.І.,

суддів: Антонюк Н. О., Анцупової Т. О., Бакуліної С. В., Британчука В. В., Власова Ю. Л., Гудими Д. А., Данішевської В. І., Єленіної Ж. М., Кібенко О. Р., Князєва В. С., Лященко Н. П., Прокопенка О. Б., Пророка В. В., Рогач Л. І., Ситнік О. М., Ткачука О. С., Уркевича В. Ю., Яновської О. Г.,

перевірила касаційну скаргу ОСОБА_1 про перегляд ухвали Касаційного адміністративного суду від 19 липня 2019 року у справі за його позовом до поліцейського роти № 2 Управління патрульної поліції у Харківській області Департаменту патрульної поліції молодшого лейтенанта Горобченка Дениса Олексійовича про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, і

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 звернувся до Київського районного суду міста Харкова з позовом, в якому просив визнати незаконними дії працівника поліції, постанову від 22 березня 2019 року серії НК № 026626 скасувати, а провадження закрити.

Київський районний суд міста Харкова своїм рішенням від 26 квітня 2019 року позовну заяву залишив без задоволення.

Другий апеляційний адміністративний суд своєю постановою від 28 травня 2019 року рішення суду першої інстанції залишив без змін.

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду ухвалою від 1 липня 2019 року касаційну скаргу позивача на рішення Київського районного суду міста Харкова від 26 квітня 2019 року та постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 28 травня 2019 року залишив без руху та надав йому десятиденний строк з моменту отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків касаційної скарги шляхом зазначення правильної назви суду касаційної інстанції та уточнення вимог касаційної скарги.

Цей же суд ухвалою від 19 липня 2019 року касаційну скаргу ОСОБА_1 повернув скаржнику з огляду на зазначення ним в уточненій касаційній скарзі назву суду касаційної інстанції "Верховний Суд України", тоді як останній перебуває в стані припинення та правосуддя не здійснює, а єдиний суд, який здійснює правосуддя в Україні як суд касаційної інстанції, починаючи з 15 грудня 2017 року, є Верховний Суд.

23 серпня 2019 року ОСОБА_1 надіслав на адресу Великої Палати Верховного Суду касаційну скаргу про перегляд ухвали Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 19 липня 2019 року з посиланням на частину третю статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС). Просить скасувати рішення судів першої, другої та касаційної інстанції у справі № 640/6446/19, що ухвалені, на його думку, з порушенням норм матеріального та процесуального права; визнати дії працівника поліції незаконними, а постанову від 22 березня 2019 року серія НК № 026626 про адміністративне правопорушення скасувати, справу закрити за відсутністю складу правопорушення.

У скарзі позивач покликається на неправильне застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права при ухваленні рішень у цій справі та помилковість повернення Касаційним адміністративним судом у складі Верховного Суду його касаційної скарги на судові рішення судів попередніх інстанцій з огляду на не виправлення ним назви касаційного суду.

Подана заява не може бути прийнята до розгляду Великою Палатою Верховного Суду з огляду на таке.

Підстави та порядок передачі справи на розгляд Великої Палати Верховного Суду визначено статтями 346та 347 КАС.

Відповідно до частини п`ятої статті 346 цього Кодексу суд, який розглядає справу в касаційному порядку у складі колегії або палати, має право передати справу на розгляд Великої Палати Верховного Суду, якщо дійде висновку, що справа містить виключну правову проблему і така передача необхідна для забезпечення розвитку права та формування єдиної правозастосовної практики.

Порядок передачі справи на розгляд Великої Палати Верховного Суду визначений статтею 347 КАС. Згідно з частинами першою та четвертою цієї статті питання про передачу справи на розгляд, зокрема, Великої Палати Верховного Суду вирішується судом за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, про що суд постановляє ухвалу із обґрунтуванням підстав, визначених у частині п`ятій статті 346 КАС.

Зі змісту зазначених норм убачається, що саме суд, який розглядає справу в касаційному порядку у складі колегії або палати, має право передати справу на розгляд Великої Палати Верховного Суду, якщо дійде висновку, що справа містить виключну правову проблему і така передача необхідна для забезпечення розвитку права та формування єдиної правозастосовної практики.


................
Перейти до повного тексту