У Х В А Л А
20 серпня 2019 року
м. Київ
Справа № 640/20859/18
Провадження № 11-769апп19
Велика Палата Верховного Суду у складі:
судді-доповідача Князєва В. С.,
суддів: Антонюк Н. О., Анцупової Т. О., Бакуліної С. В., Британчука В. В., Власова Ю. Л., Гриціва М. І., Гудими Д. А., Данішевської В. І., Єленіної Ж. М., Золотнікова О. С., Кібенко О. Р., Лобойка Л. М., Лященко Н. П., Прокопенка О. Б., Рогач Л. І., Ситнік О. М., Ткачука О. С., Уркевича В. Ю., Яновської О. Г.
розглянула заяву про самовідвід судді Прокопенка О. Б. від участі у розгляді справи за позовом ОСОБА_1 до Національного антикорупційного бюро України, Державної казначейської служби України про визнання протиправними дій, у якій ОСОБА_1 подано касаційну скаргу на ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 грудня 2018 року та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року,
УСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Національного антикорупційного бюро України, Державної казначейської служби України, в якому просила:
- визнати протиправними дії детективів Національного антикорупційного бюро України Плюшкіна А. Ю., Жукової В. І., Семиволоса І . І., Савюка М . І., Шмітька В. В. та Бойка М . В . щодо проникнення та проведення обшуку в квартирі
АДРЕСА_1 07 лютого 2018 року, а також вилучення майна;
- стягнути з Державної казначейської служби України шляхом списання з державного бюджету на користь ОСОБА_1 суму коштів на відшкодування майнової шкоди у розмірі 271 583,90 грн та моральної шкоди - 50 000,00 грн, а всього 321 583,90 грн, завданих указаними протиправними діями.
Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалою від 13 грудня 2018 року відмовив у відкритті провадження у цій справі. Роз`яснив позивачу право на звернення з цим позовом в порядку кримінального процесуального судочинства.
Шостий апеляційний адміністративний суд постановою від 05 березня 2019 року ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 грудня 2018 року залишив без змін.
Не погоджуючись із зазначеними судовими рішеннями, ОСОБА_1 подала касаційну скаргу, в якій посилається на порушення судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права.
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду ухвалою
від 15 липня 2019 року справу за позовом ОСОБА_1 до Національного антикорупційного бюро України, Державної казначейської служби України про визнання протиправними дій передав на розгляд Великої Палати Верховного Суду на підставі частини шостої статті 346 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до протоколу автоматичного визначення складу колегії суддів
від 20 серпня 2019 року суддю Великої Палати Верховного Суду Прокопенка О. Б. включено до складу колегії суддів для розгляду цієї справи.
20 серпня 2019 року суддя Великої Палати Верховного Суду Прокопенко О. Б. заявив самовідвід від розгляду цієї справи, оскільки ознайомившись із матеріалами справи, зокрема з витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань, з`ясував, що у слідчій групі детективів НАБУ, яка проводила оскаржувані дії з проведення обшуку в рамках кримінального провадження № 42015000000000722, перебуває, в тому числі, його син - Прокопенко Б. О .
Згідно з пунктом 4 частини першої статті 36 Кодексу адміністративного судочинства України суддя не може брати участь в розгляді адміністративної справи і підлягає відводу (самовідводу) за наявності обставин, які викликають сумнів у неупередженості або об`єктивності судді.
Положеннями частини першої статті 40 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що питання про самовідвід судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі.