1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Ухвала суду




У Х В А Л А


20 серпня 2019 року

м. Київ


Справа № 640/20859/18

Провадження №11-769апп19


Велика Палата Верховного Суду у складі:

судді-доповідача Князєва В. С.,

суддів Антонюк Н. О., Анцупової Т. О., Бакуліної С. В., Британчука В. В., Власова Ю. Л., Гриціва М. І., Гудими Д. А., Данішевської В. І., Єленіної Ж. М., Золотнікова О. С., Кібенко О. Р., Лобойка Л. М., Лященко Н. П., Рогач Л. І., Ситнік О. М., Ткачука О. С., Уркевича В. Ю., Яновської О. Г.

перевірила наявність підстав для прийняття до провадження справи за позовом ОСОБА_1 до Національного антикорупційного бюро України, Державної казначейської служби України про визнання протиправними дій, у якій ОСОБА_1 подано касаційну скаргу на ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 грудня 2018 року та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року,


УСТАНОВИЛА:


ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Національного антикорупційного бюро України, Державної казначейської служби України, в якому просила:

- визнати протиправними дії детективів Національного антикорупційного бюро України Плюшкіна А. Ю., Жукової В. І., Семиволоса І. І., Савюка М . І . , Шмітька В . В. та Бойка М. В. щодо проникнення та проведення обшуку в квартирі

АДРЕСА_1 07 лютого 2018 року, а також вилучення майна;

- стягнути з Державної казначейської служби України шляхом списання з державного бюджету на користь ОСОБА_1 суму коштів на відшкодування майнової шкоди у розмірі 271 583,90 грн та моральної шкоди - 50 000,00 грн, а всього 321 583,90 грн, завданих указаними протиправними діями.


Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалою від 13 грудня 2018 року відмовив у відкритті провадження у цій справі. Роз`яснив позивачу право на звернення з цим позовом в порядку кримінального процесуального судочинства.


Шостий апеляційний адміністративний суд постановою від 05 березня 2019 року ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 грудня 2018 року залишив без змін.


Судові рішення мотивовано тим, що позовні вимоги стосуються оскарження дій посадових осіб відповідача, вчинених у рамках кримінального провадження, відтак - регулюються нормами Кримінального процесуального кодексу України.


Не погоджуючись із зазначеними судовими рішеннями, ОСОБА_1 подала касаційну скаргу, в якій посилається на порушення судами норм процесуального права та неправильне застосування норм матеріального права, просить скасувати рішення судів попередніх інстанцій, постановити ухвалу про відкриття провадження у справі та направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції в іншому складі. Зазначає про те, що оскаржувані дії посадових осіб відповідача не підпадають під ознаки слідчих чи інших процесуальних дій, оскільки вчинені поза порядком, встановленим Кримінальним процесуальним кодексом України для їх проведення, тому оскаржує їх у порядку адміністративного судочинства як протиправні дії посадових осіб.


Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду ухвалою

від 15 квітня 2019 року відкрив касаційне провадження у цій справі, а ухвалою

від 08 липня 2019 року призначив її до розгляду.


Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду ухвалою

від 15 липня 2019 року справу за позовом ОСОБА_1 до Національного антикорупційного бюро України, Державної казначейської служби України про визнання протиправними дій передав на розгляд Великої Палати Верховного Суду на підставі частини шостої статті 346 Кодексу адміністративного судочинства України.


Відповідно до частини шостої статті 346 Кодексу адміністративного судочинства України справа підлягає передачі на розгляд Великої Палати Верховного Суду у всіх випадках, коли учасник справи оскаржує судове рішення з підстав порушення правил предметної юрисдикції.


Ураховуючи, що в касаційній скарзі ОСОБА_1 порушено питання про скасування судових рішень, зокрема, з підстав порушення правил предметної юрисдикції, Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку про наявність правових підстав для прийняття цієї справи до розгляду.


................
Перейти до повного тексту