1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Ухвала суду





У Х В А Л А


21 серпня 2019 року

м. Київ

Справа № 826/16336/17

Провадження № 11-817апп19

Велика Палата Верховного Суду у складі:

судді-доповідача Золотнікова О. С.,

суддів Антонюк Н. О., Анцупової Т. О., Бакуліної С. В., Британчука В. В., Власова Ю. Л., Гриціва М. І., Гудими Д. А., Данішевської В. І., Єленіної Ж. М., Кібенко О. Р., Лобойка Л. М., Лященко Н. П., Прокопенка О. Б., Рогач Л. І., Ситнік О. М., Ткачука О. С., Уркевича В. Ю., Яновської О. Г.


розглянула матеріали касаційної скарги ОСОБА_1 на постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 14 січня 2019 року,у справі № 826/16336/17 за позовом ОСОБА_1 до приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Швеця Руслана Олеговича (далі - Приватний нотаріус), треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю "Естейт Селінг" (далі - ТОВ "Естейт Селінг"), Публічне акціонерне товариство "Комерційний банк "Приватбанк" (далі - ПАТ КБ "Приватбанк"), про визнання протиправним і скасування рішення, зобов`язання вчинити дії та

ВСТАНОВИЛА:

У грудні 2017 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, у якому просила визнати протиправним і скасувати рішення Приватного нотаріуса від 24 жовтня 2016 року № 32004412 про державну реєстрацію права власності на квартиру, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 за ТОВ "Естейт Селінг".

Окружний адміністративний суд міста Києва рішенням від 28 серпня 2018 року у задоволенні позову відмовив.

Шостий апеляційний адміністративний суд постановою від 14 січня 2019 року рішення суду першої інстанції скасував та провадження у справі закрив.

Не погодившись із рішенням суду апеляційної інстанції, позивач у лютому 2019 року подав касаційну скаргу до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду.

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду ухвалою від 02 серпня 2019 року передав цю справу разом із касаційною скаргою на розгляд Великої Палати Верховного Суду на підставі частини шостої статті 346 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), мотивувавши це тим, що учасник справи оскаржує судове рішення суду апеляційної інстанції з підстав порушення правил предметної юрисдикції.

За правилами частини шостої статті 346 КАС України справа підлягає передачі на розгляд Великої Палати Верховного Суду в усіх випадках, коли учасник справи оскаржує судове рішення з підстав порушення правил предметної юрисдикції.

Оскільки в касаційній скарзі позивач просить скасувати рішення суду апеляційної інстанції з підстав порушення правил предметної юрисдикції, Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку про наявність правових підстав для прийняття цієї справи до розгляду.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 345 КАС України суд касаційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами у разі відсутності клопотань від усіх учасників справи про розгляд справи за їх участю.


................
Перейти до повного тексту