У Х В А Л А
21 серпня 2019 року
м. Київ
Справа № 906/392/18
Провадження № 12-57гс19
Велика Палата Верховного Суду у складі:
судді-доповідача Рогач Л.І.
суддів Антонюк Н. О., Анцупової Т. О., Бакуліної С. В., Британчука В. В., Власова Ю. Л., Гриціва М. І., Гудими Д. А., Данішевської В. І., Єленіної Ж. М., Золотнікова О. С., Кібенко О. Р., Лобойка Л. М., Лященко Н. П., Прокопенка О. Б., Ситнік О. М., Ткачука О. С., Уркевича В. Ю., Яновської О. Г.
розглянула клопотання Попільнянської селищної ради Попільнянського району Житомирської області (далі - Рада) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції за касаційною скаргою Ради на рішення Господарського суду Житомирської області від 27 вересня 2018 року та постанову Північно-західного апеляційного господарського суду від 15 січня 2019 року у справі № 906/392/18 за позовом Попільнянського кооперативного ринку до Ради про визнання недійсним рішення від 27 березня 2018 року № 502 та
УСТАНОВИЛА:
Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду ухвалою від 20 лютого 2019 року відкрив касаційне провадження за касаційною скаргою Ради та призначив її до розгляду, надав учасникам справи строк для подання відзиву на касаційну скаргу, а ухвалою від 3 квітня 2019 року справу № 906/392/18 разом із вказаною касаційною скаргою передав на розгляд Великої Палати Верховного Суду відповідно до частини шостої статті 302 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України).
Велика Палата Верховного Суду ухвалою від 17 квітня 2019 року прийняла до розгляду справу № 906/392/18 разом із касаційною скаргою та призначила її розгляд в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням учасників справи на 27 серпня 2019 року.
20 серпня 2019 року до Верховного Суду надійшло клопотання Ради про участь у судовому засіданнів режимі відеоконференції, в якому заявник просив забезпечити проведення судового засідання у Попільнянському районному суді Житомирської області.
Відповідно до частин першої та другої статті 197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.
Частиною сьомою вказаної статті Кодексу передбачено, що у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.
З огляду на відповідність клопотання Ради статті 197 ГПК України та з метою забезпечення права на участь у судовому засіданні представника відповідача, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
За змістом частини дев`ятої статті 197 ГПК України суд, який забезпечує проведення відеоконференції, перевіряє явку і встановлює особи тих, хто з`явився, а також перевіряє повноваження представників.
Ураховуючи викладене та керуючись статтями 197, 234 ГПК України, Велика Палата Верховного Суду