1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду



ПОСТАНОВА

Іменем України



22 серпня 2019 року

Київ

справа №810/4566/18

адміністративне провадження №К/9901/8301/19



Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача - Бучик А.Ю.,

суддів: Рибачука А.І., Стеценка С.Г.

розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу Ірпінського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області на ухвалу Шостого апеляційного адміністративного суду від 04 березня 2019 року (колегія суддів: Губська Л.В., Карпушова О.В., Епель О.В.) у справі за позовом ОСОБА_1 до Ірпінського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області, Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, Державної казначейської служби України про визнання протиправними дії та зобов`язання вчинити дії,



УСТАНОВИВ:

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 02 жовтня 2018 року адміністративний позов задоволено частково.

Визнано протиправними дії Ірпінського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області щодо не поновлення ОСОБА_1 виплату пенсії за віком.

Визнано протиправними дії Ірпінського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області щодо направлення запиту до Пенсійного фонду Російської Федерації на отримання пенсійної справи.

Зобов`язано Ірпінське об`єднане управління Пенсійного фонду України Київської області поновити ОСОБА_1 пенсійні виплати за віком з моменту їх припинення.

В іншій частині позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції відповідач подав апеляційну скаргу.

Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 04 березня 2019 року апеляційну скаргу представника Ірпінського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області Заболотної В. на рішення Київського окружного адміністративного суду від 02 жовтня 2018 року повернуто апелянту.

Постановляючи оскаржувану ухвалу, суд апеляційної інстанції виходив з того, що апеляційну скаргу підписано головою комісії з припинення В. Заболотною, проте не надано документів на підтвердження повноважень останньої на звернення до суду з апеляційною скаргою.

Не погоджуючись з ухвалою суду апеляційної інстанції, відповідач подав касаційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом апеляційної інстанції норм процесуального права, просить її скасувати та направити на продовження розгляду до суду апеляційної інстанції.

Касаційна скарга обґрунтована тим, що до згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань уповноваженою особою представляти юридичну особу, вчиняти дії від її імені без довіреності є ОСОБА_4 . Вказані відомості є загальнодоступними, тому вважає, що судом апеляційної інстанції безпідставно повернуто апеляційну скаргу.

Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши доводи касаційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до п.1 ч. 4 ст. 298 КАС України, апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції, якщо апеляційна скарга подана особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписана, або підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.

Відповідно до частини першої статті 55 КАС України, сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Згідно ч. 3 ст. 55 КАС України, юридична особа, суб`єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.


................
Перейти до повного тексту