1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Ухвала суду



У Х В А Л А

20 серпня 2019 року

м. Київ

Справа № 9901/249/19

Провадження № 11-845заі19

Суддя Великої Палати Верховного Суду Золотніков О. С.,

перевіривши матеріали апеляційної скарги Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (далі –ВККС) на рішення Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 08 липня 2019 року у справі № 9901/249/19 за адміністративним позовом ОСОБА_2 до ВККС про визнання протиправними дій,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернувся до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду як суду першої інстанції з адміністративним позовом до ВККС, у якому просив визнати протиправною відмову у наданні відповіді на його інформаційний запит від 07 квітня 2019 року щодо члена ВККС, на розгляді у якого знаходиться повідомлення про недостовірність тверджень у декларації доброчесності судді Апеляційного суду Черкаської області Бабенка В. М.

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду рішенням від 08 липня 2019 року позов задовольнив.

13 серпня 2019 року ВККС подала апеляційну скаргу на вказане судове рішення.

Положеннями частини п’ятої статті 266 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) визначено, що судом апеляційної інстанції у справах, зокрема, щодо законності дій чи бездіяльності, актів ВККС є Велика Палата Верховного Суду.

Відповідно до частини третьої статті 292 КАС України Велика Палата Верховного Суду переглядає в апеляційному порядку судові рішення Верховного Суду, ухвалені ним як судом першої інстанції.

Згідно з положеннями частин першої – третьої статті 295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено в день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду – якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Частиною третьою статті 298 КАС України встановлено, що апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції із заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

Оскаржуване рішення Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду прийнято 08 липня 2019 року, повне судове рішення складено 08 липня 2019 року (оприлюднено в Єдиному державному реєстрі судових рішень 10 липня 2019 року), а скаргу подано ВККС до Великої Палати Верховного Суду 13 серпня 2019 року, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження.


................
Перейти до повного тексту