1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Ухвала суду



У Х В А Л А



15 серпня 2019 року

м. Київ

Справа №640/22595/18

Провадження №11-549апп19

Велика Палата Верховного Суду у складі:

судді-доповідача Золотнікова О. С.,

суддів Антонюк Н. О., Анцупової Т. О., Бакуліної С. В., Британчука В. В., Власова Ю. Л., Гриціва М. І., Гудими Д. А., Данішевської В. І., Єленіної Ж. М., Кібенко О. Р., Князєва В. С., Лобойка Л. М., Лященко Н. П., Прокопенка О. Б., Рогач Л. І., Ткачука О. С., Уркевича В. Ю., Яновської О. Г.

розглянула в порядку письмового провадженнязаяву ОСОБА_1 про відвід колегії суддів Великої Палати Верховного Суду у складі Антонюк Н. О., Анцупової Т. О., Бакуліної С. В., Британчука В. В., Власова Ю. Л., Гриціва М. І., Єленіної Ж. М., Золотнікова О. С., Кібенко О. Р., Лобойка Л. М., Лященко Н. П., Прокопенка О. Б., Пророка В. В., Ситнік О. М., Уркевича В. Ю., Яновської О. Г. від участі у розгляді справи № 640/22595/18 за позовом ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" (далі - ПАТ "Укртелеком") про зобов`язання вчинити певні дії та

ВСТАНОВИЛА:

У листопаді 2018 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ПАТ "Укртелеком", у якому просив:

- зобов`язати відповідача повернути у користування телефонний номер та надати копію розрахунку нарахувань з одного номера телефону на інший;

- визнати протиправними дії керівництва ПАТ "Укртелеком" щодо заміни телефонного номера і нарахування заборгованості за користування телефоном.

Київський районний суд м. Харкова ухвалою від 10 грудня 2018 року, залишеною без змін постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 26 березня 2019 року, відмовив у відкритті провадження в цій справі.

Не погодившись із рішеннями судів попередніх інстанцій, позивач подав касаційну скаргу.

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду ухвалою від 25 квітня 2019 року відкрив касаційне провадження за вказаною касаційною скаргою, а ухвалою від 06 червня 2019 року передав цю справу разом з касаційною скаргою на розгляд Великої Палати Верховного Суду на підставі частини шостої статті 346 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), мотивувавши це тим, що учасник справи оскаржує судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій з підстав порушення правил предметної юрисдикції.

Велика Палата Верховного Суду ухвалою від 24 червня 2019 року прийняла та призначила справу до розгляду в порядку письмового провадження за наявними в ній матеріалами без виклику учасників справи з огляду на оскарження позивачемрішень судів першої та апеляційної інстанцій з підстав порушення правил предметної юрисдикції.

18 липня 2019 року ОСОБА_1 подав заяву про відвід колегії суддів Великої Палати Верховного Суду у складі Антонюк Н. О., Анцупової Т. О., Бакуліної С. В., Британчука В. В., Власова Ю. Л., Гриціва М. І., Єленіної Ж. М., Золотнікова О. С., Кібенко О. Р., Лобойка Л. М., Лященко Н. П., Прокопенка О. Б., Пророка В. В., Ситнік О. М., Уркевича В. Ю., Яновської О. Г. у справі № 640/22595/18.

На обґрунтування заявленого відводу ОСОБА_1 послався на те, що не погоджується з ухвалою колегії суддів Верховного Суду у складі Касаційного адміністративного суду від 25 квітня 2019 року про передачу справи разом з касаційною скаргою на розгляд Великої Палати Верховного Суду та просив повернути справу до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду для продовження її розгляду.

Перевіривши наведені ОСОБА_1 на обґрунтування заяви про відвід суддів доводи, Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку про відсутність підстав для її задоволення з огляду на таке.

Відповідно до частини першої статті 36 КАС Українисуддя не може брати участі в розгляді адміністративної справи і підлягає відводу (самовідводу):

1) якщо він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав правничу допомогу стороні чи іншим учасникам справи в цій чи іншій справі;

2) якщо він прямо чи опосередковано заінтересований в результаті розгляду справи;

3) якщо він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу;


................
Перейти до повного тексту