У Х В А Л А
12 серпня 2019 року
м. Київ
Справа № 640/6664/19
Провадження № 11-684заі19
Велика Палата Верховного Суду у складі:
судді-доповідача Прокопенка О. Б.,
суддів Антонюк Н. О., Анцупової Т. О., Бакуліної С. В., Британчука В. В., Власова Ю. Л., Гриціва М. І., Гудими Д. А., Данішевської В. І., Єленіної Ж. М., Золотнікова О. С., Кібенко О. Р., Князєва В. С., Лобойка Л. М., Лященко Н. П., Рогач Л. І., Ситнік О. М., Ткачука О. С., Уркевича В. Ю., Яновської О. Г.,
розглянувши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 12 червня 2019 року у справі за його позовом до Верховної Ради України (далі - ВРУ) про визнання незаконною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИЛА:
16 квітня 2019 року ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до ВРУ, в якій просив визнати протиправною бездіяльність ВРУ, що полягає у невнесенні змін до Закону України "Про Антимонопольний комітет України" щодо повноважень Президента України, які не передбачені Конституцією України та зобов`язати ВРУ у встановленому Конституцією України та Законом України "Про Регламент Верховної Ради України" порядку внести зміни до Закону України "Про Антимонопольний комітет України".
Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалою від 26 квітня 2019 року вказану позовну заяву передав на розгляд до Верховного Суду.
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду ухвалою від 12 червня 2019 року відмовив у відкритті провадження у цій справі.
15 липня 2019 року ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу на вказане судове рішення через Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду.
Одночасно заявив клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження. На обґрунтування клопотання ОСОБА_1 зазначив, що ухвалу Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 12 червня 2019 року отримано його представником 3 липня 2019 року.
Положеннями частини п`ятої статті 266 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) визначено, що судом апеляційної інстанції у справах, зокрема, щодо законності дій чи бездіяльності ВРУ є Велика Палата Верховного Суду.
Відповідно до частини третьої статті 292 КАС Велика Палата Верховного Суду переглядає в апеляційному порядку судові рішення Верховного Суду, ухвалені ним як судом першої інстанції.
За правилами частин першої та другої статті 295 КАС апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Як убачається з доданих матеріалів до апеляційної скарги, представник ОСОБА_1 - адвокат Бебель О. О. отримав копію оскарженої ухвали 3 липня 2019 року, натомість апеляційна скарга подана 15 липня 2019 року, тобто протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали суду.
За таких обставин з огляду на вказані положення процесуального закону клопотання позивача про поновлення строку на апеляційне оскарження підлягає задоволенню.
Апеляційна скарга відповідає вимогам щодо форми та змісту, передбаченим статтею 296 КАС, а тому перешкод для відкриття апеляційного провадження за скаргою не виявлено.
Ураховуючи викладене та керуючись статтями 266, 292, 294-296, 300 Кодексу адміністративного судочинства України, Велика Палата Верховного Суду