У Х В А Л А
11 липня 2019 року
м. Київ
Справа № 243/10605/18
Провадження № 14-379цс19
Велика Палата Верховного Суду у складі:
судді-доповідача Ситнік О. М.,
суддів: Антонюк Н. О., Бакуліної С. В., Британчука В. В., Власова Ю. Л., Гриціва М. І., Данішевської В. І., Єленіної Ж. М., Золотнікова О. С., Кібенко О. Р., Лобойка Л. М., Лященко Н. П., Прокопенка О. Б., Рогач Л. І., Ткачука О. С., Уркевича В. Ю., Яновської О. Г.,
перевірила дотримання порядку передачі на розгляд Великої Палати Верховного Суду
цивільної справи за позовом Підприємство "Владіслава" Всеукраїнської організації інвалідів "Союз організацій інвалідів України" (далі - Підприємство "Владіслава") до Слов`янської міської ради Донецької області (далі - Рада), Фонду державного майна України (далі - Фонд), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, - Регіональне відділення Фонду державного майна України по Донецькій області (далі - РВ Фонду), про визнання неправомірним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії
за касаційною скаргою Підприємства "Владіслава" на постанову Донецького апеляційного суду від 07 лютого 2019 року у складі колегії суддів Агєєва О. В., Будулуци М. С., Санікової О. С. та
ВСТАНОВИЛА:
У жовтні 2018 року Підприємство "Владіслава" звернулося до суду з указаним позовом.
Разом із позовною заявою Підприємство "Владіслава" подало до суду заяву про забезпечення позову шляхом заборони Фонду, РВ Фонду та будь-яким іншим юридичним особам, установам та організаціям незалежно від форми власності та підпорядкування та/або фізичним особам здійснювати будь-які дії щодо розпорядження майном (у тому числі передавати в заставу (іпотеку), вносити до статутного капіталу іншого господарського товариства, уступати, продавати, вчиняти нотаріусом виконавчого напису, відчужувати у інший спосіб), передавати у користування, розпорядження, зберігання будь-якій юридичній та/або фізичній особі (осіб), вчиняти будь-які інші дії, що можуть призвести до втрати та/або зіпсування майна, у тому числі проводити інвентаризацію та інші заходи, які унормовані порядком пов`язаним з приватизацією продажу на аукціоні нерухомого майна, а саме Дитячого оздоровчого табору "Голубок", що розташований за адресою: вул. І. Мазепи (Островського), 29, м. Святогірськ, Донецька область, до моменту набрання законної сили рішення суду у справі.
Ухвалою Слов`янського міськрайонного суду Донецької області від 30 жовтня 2018 року відкрито провадження у справі.
Ухвалою Слов`янського міськрайонного суду Донецької області від 30 жовтня 2018 року заяву Підприємства "Владіслава" про забезпечення позову задоволено. Заборонено Фонду, РВ Фонду та будь-яким юридичним особам, установам та організаціям незалежно від форми власності та підпорядкування та/або фізичним особам здійснювати будь-які дії щодо розпорядження майном, (в тому числі передавати в заставу (іпотеку), вносити до статутного капіталу іншого господарського товариства, уступати, продавати, вчиняти нотаріусом виконавчого напису, відчужувати у інший спосіб), передавати у користування, розпорядження, зберігання будь-якій юридичній та/або фізичній особі (осіб), вчиняти будь-які інші дії, що можуть призвести до втрати та/ або зіпсування майна, у тому числі проводити інвентаризацію та інші заходи, які унормовані порядком пов`язаним з приватизацією продажу на аукціоні нерухомого майна, а саме Дитячого оздоровчого табору "Голубок", що розташований за адресою: вул. І. Мазепи (Островського), 29, м. Святогірськ, Донецька область, до моменту набрання законної сили рішення суду у справі.
Постановою Донецького апеляційного суду від 07 лютого 2019 року апеляційні скарги Фонду, РВ Фонду задоволено частково. Ухвалу Слов`янського міськрайонного суду Донецької області від 30 жовтня 2018 року скасовано.
У березні 2019 року Підприємство "Владіслава" подало до Верховного Суду касаційну скаргу на постанову апеляційного суду, в якій, посилаючись на порушення норм процесуального права, просило скасувати зазначену постанову та передати справу до апеляційного суду для продовження розгляду.
Ухвалою Верховного Суду від 15 квітня 2019 року відкрито касаційне провадження у справі за вказаною касаційною скаргою.
Ухвалою Верховного Суду у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду від 30 травня 2019 року справу призначено до судового розгляду, а ухвалою від 26 червня 2019 року - передано на розгляд Великої Палати Верховного Суду з посиланням на частину шосту статті 403 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), яка передбачає, що справа підлягає передачі на розгляд Великої Палати Верховного Суду в усіх випадках, коли учасник справи оскаржує судове рішення з підстав порушення правил предметної чи суб`єктної юрисдикції.
Передаючи справу на розгляд Великої Палати Верховного Суду, колегія суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду керувалася тим, що касаційна скарга подана з підстав порушення апеляційним судом правил суб`єктної юрисдикції.
Відповідно до частини шостої статті 403 ЦПК України справа підлягає передачі на розгляд Великої Палати Верховного Суду у всіх випадках, коли учасник справи оскаржує судове рішення з підстав порушення правил предметної чи суб`єктної юрисдикції.
Згідно із частинами першою та четвертою статті 404 ЦПК України питання про передачу справи на розгляд палати, об`єднаної палати або Великої Палати Верховного Суду вирішується судом за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи. Про передачу справи на розгляд палати, об`єднаної палати або Великої Палати Верховного Суду суд постановляє ухвалу, зокрема, з обґрунтуванням підстав, визначених у частинах п`ятій або шостій статті 403 цього Кодексу.