1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду




Ухвала

Іменем України

05 серпня 2019 року

м. Київ

Справа № 607/9498/16-к

Провадження № 51-2422 впс 18

Верховний Суд колегією суддів Третьої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:

головуючого Чистика А.О.,

суддів Бородія В. М., Вус С. М.,

розглянувши в судовому засіданні клопотання захисника Петрощук Катерини Володимирівни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 2583 та ч. 2 ст. 2585 Кримінального кодексу України (далі - КК України), з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів

встановив:

До Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду в порядку ст. 34 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України) надійшло зазначене клопотання про направлення кримінального провадження, з Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області до іншого суду в межах територіальної підсудності Луганського апеляційного суду.

Клопотання мотивовано тим, що оскільки кримінальні правопорушення, як зазначає захисник, були скоєнні у м. Луганську, то він вважає за необхідне визначити територіальну підсудність в межах Луганського апеляційного суду.

Учасники судового провадження належним чином повідомлені про день і час розгляду клопотання, проте в судове засідання вони не з`явилися, клопотань про відкладення розгляду не надійшло, що не перешкоджає розгляду даного клопотання.


Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали провадження та зміст доводів клопотання, колегія суддів дійшла висновку, що в задоволенні клопотання необхідно відмовити з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 32 КПК України кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено кримінальне правопорушення.

Згідно із ч. 3 ст. 34 КПК України до повноважень Верховного Суду відноситься вирішення питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів, а також про направлення провадження з одного суду апеляційної інстанції до іншого.

Частиною 1 ст. 34 КПК визначений вичерпний перелік підстав для передачі кримінального провадження на розгляд іншого суду, а саме: до початку судового розгляду виявилося, що кримінальне провадження надійшло до суду з порушенням правил територіальної підсудності; після задоволення відводів (самовідводів) чи інших випадках неможливо утворити новий склад суду для судового розгляду; обвинувачений чи потерпілий працює або працював у суді, до підсудності якого належить здійснення кримінального провадження; ліквідовано суд, або з визначених законом підстав припинено роботу суду, який здійснював судове провадження.


................
Перейти до повного тексту