1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду




УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

8 липня 2019 року

м. Київ


справа № 202/2941/19

провадження № 51-1294впс19


Верховний Суд колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:


головуючого Кишакевича Л.Ю.

суддів: Слинька С.С., Щепоткіної В.В.,


розглянувши в судовому засіданні клопотання прокурора про направлення кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12013170490007535, за обвинуваченням ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 306, ч. 3 ст. 311 КК, з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів,

встановив:

до Касаційного кримінального суду Верховного Суду в порядку ст. 34 КПК надійшло клопотання прокурора про направлення кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12013170490007535, за обвинуваченням ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4 із Суворовського районного суду м. Одеси до Херсонського міського суду Херсонської області.

Клопотання прокурора мотивовано тим, що з метою забезпечення оперативності та ефективності кримінальне провадження має бути передано на розгляд іншого суду за місцем проживання більшості свідків, тобто до Суворовського районного суду м. Одеси.

Учасникам судового провадження у порядку, передбаченому КПК, направлено повідомлення про час і місце розгляду клопотання, проте в судове засідання вони не з`явилися, що не перешкоджає його розгляду. Клопотань про відкладення дати розгляду не надійшло.

Заслухавши доповідь судді, дослідивши матеріали кримінального провадження та перевіривши доводи, наведені у клопотанні, Суд дійшов висновку, що клопотання не підлягає задоволенню з огляду на таке.

Положеннями ч. 3 ст. 34 КПК встановлено, що питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів, а також про направлення провадження з одного суду апеляційної інстанції до іншого вирішується колегією суддів Верховного Суду за поданням суду апеляційної інстанції або за клопотанням сторін чи потерпілого не пізніше п`яти днів з дня внесення такого подання чи клопотання, про що постановляється вмотивована ухвала.

Згідно з ч. 1 ст. 34 КПК кримінальне провадження з метою забезпечення оперативності та ефективності кримінального провадження може бути передано до іншого суду за місцем проживання обвинуваченого, більшості потерпілих або свідків, а також у разі неможливості здійснювати відповідним судом правосуддя.


................
Перейти до повного тексту