У Х В А Л А
01 липня 2019 року
м. Київ
Справа № 9901/745/18
Провадження № 11-589заі19
Суддя Великої Палати Верховного Суду Золотніков О. С.,
перевіривши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 29 травня 2019 року у справі № 9901/745/18 за позовом ОСОБА_1 до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (далі - ВККС, Комісія), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - Вища рада правосуддя (далі - ВРП) про визнання протиправним і скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
У серпні 2018 року ОСОБА_1 звернувся до Верховного Суду як суду першої інстанції з позовом до ВККС, у якому просив визнати протиправним, невмотивованим і необ`єктивним та скасувати рішення Комісії від 19 липня 2018 року про невідповідність судді Ленінського районного суду міста Харкова ОСОБА_1 займаній посаді.
Під час розгляду адміністративного позову ОСОБА_1 заявив відвід колегії суддів Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду: Хохуляка В. В., Бившевої Л. І., Васильєвої І. А., Ханової Р. Ф. та Юрченко В. П.
Ухвалою від 29 травня 2019 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду відмовив у задоволенні заяви про відвід колегії суддів та зупинив провадження у справі до вирішення питання заявленого відводу суддею, який не входить до складу суду.
12 червня 2019 року ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу на вказане судове рішення в частині зупинення провадження у справі.
Положеннями частини п`ятої статті 266 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначено, що судом апеляційної інстанції у справах, зокрема, щодо законності актів, дій чи бездіяльності ВККС є Велика Палата Верховного Суду.
Відповідно до частини третьої статті 292 КАС України Велика Палата Верховного Суду переглядає в апеляційному порядку судові рішення Верховного Суду, ухвалені ним як судом першої інстанції.
Однак подана апеляційна скарга не відповідає вимогам статті 296 КАС України.
Так, відповідно до пункту 1 частини п`ятої статті 296 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Згідно із частиною другою статті 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
На підставі підпункту 5 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI"Про судовий збір" (далі - Закон № 3674-VI)за подання до адміністративного суду апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Станом на 1 січня 2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлено у розмірі 1762 грн.
З огляду на наведені вище норми законодавства за подання апеляційної скарги на ухвалу суду скаржник повинен сплатити судовий збір у розмірі 1762 грн.
Проте ОСОБА_1 не надав до суду документ про сплату судового збору за подання апеляційної скарги.
Відповідно до частини першої статті 133 КАС України суд, ураховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.