1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Ухвала суду




У Х В А Л А




20 червня 2019 року

м. Київ

Справа № 207/1477/19

Провадження № 11-573заі19

Велика Палата Верховного Суду у складі:

судді-доповідача Князєва В. С.,

суддів Антонюк Н. О., Анцупової Т. О., Бакуліної С. В., Британчука В. В., Власова Ю. Л., Гриціва М. І., Гудими Д. А., Данішевської В. І., Єленіної Ж. М., Золотнікова О. С., Лобойка Л. М., Лященко Н. П., Прокопенка О. Б., Пророка В. В., Уркевича В. Ю., Яновської О. Г.

перевірила матеріали скарги ОСОБА_1 на ухвалу Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 05 червня 2019 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Центральної виборчої комісії про оскарження результатів голосування на чергових виборах Президента України,

УСТАНОВИЛА:


04 червня 2019 року на розгляд Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Центральної виборчої комісії про оскарження результатів голосування на чергових виборах Президента України, встановлених Центральною виборчою комісією.

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду ухвалою

від 05 червня 2019 року позовну заяву ОСОБА_1 залишив без розгляду.

Не погодившись з таким рішенням, ОСОБА_1 подала до Великої Палати Верховного Суду скаргу, в якій просить прийняти нове рішення по суті заявлених вимог.

Відповідно до частини третьої статті 273 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) рішення, дії або бездіяльність Центральної виборчої комісії щодо встановлення нею результатів виборів чи всеукраїнського референдуму оскаржуються до Верховного Суду.

Частиною третьою статті 278 КАС визначено, що судом апеляційної інстанції у справах, розглянутих відповідно до частини третьої статті 273 цього Кодексу Верховним Судом, є Велика Палата Верховного Cуду.

Згідно із частиною другою статті 278 КАС апеляційні скарги на судові рішення за наслідками розгляду справ, визначених статтями 273-277 цього Кодексу, можуть бути подані у дводенний строк з дня їх проголошення, а на судові рішення, ухвалені до дня голосування, - не пізніш як за чотири години до початку голосування.

Відповідно до частин першої та дев`ятої статті 120 КАС перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок. Строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення позовна заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здано на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв`язку.

Разом з тим частинами першою та другою статті 270 КАС визначено, що на обчислення строків, установлених статтями 273-277, 280-283 цього Кодексу, не поширюються правила частин другої - десятої статті 120 цього Кодексу.

Частиною п`ятою статті 270 КАС визначено, що днем подання позовної заяви, апеляційної скарги є день їх надходження до відповідного суду. Строки подання позовних заяв і апеляційних скарг, встановлені у справах, визначених цією статтею, не може бути поновлено. Позовні заяви, апеляційні скарги, подані після закінчення цих строків, суд залишає без розгляду.

Як убачається з матеріалів позовного провадження та відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі судових рішень, ухвала Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду постановлена 05 червня 2019 року та оприлюднена в зазначеному реєстрі 06 червня 2019 року.


................
Перейти до повного тексту