1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Ухвала суду





У Х В А Л А


05 червня 2019 року

м. Київ

Справа № 210/3177/17

Провадження № 14-288цс19

Велика Палата Верховного Суду у складі:

судді-доповідача Ткачука О.С.,

суддів: Антонюк Н.О., Бакуліної С.В., Британчука В.В., Власова Ю.Л., Гриціва М.І., Данішевської В.І., Єленіної Ж.М., Золотнікова О.С., Кібенко О.Р., Князєва В.С., Лобойка Л.М., Лященко Н.П., Прокопенка О.Б., Пророка В.В., Рогач Л.І ., Ситнік О.М., Уркевича В.Ю ., Яновської О.Г.,

перевірила дотримання порядку передачі на розгляд Великої Палати Верховного Суду справи за позовом ОСОБА_4 до Публічного акціонерного товариства "Південний гірничо-збагачувальний комбінат" про відшкодування моральної шкоди за касаційною скаргою Публічного акціонерного товариства "Південний гірничо-збагачувальний комбінат" на рішення Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 02 лютого 2018 року, постанову Апеляційного суду Дніпропетровської області від 19 червня 2018 року, та

У С Т А Н О В И Л А :

У серпні 2017 року ОСОБА_4 звернувся до суду з позовом до Публічного акціонерного товариства "Південний гірничо-збагачувальний комбінат" (далі - ПАТ "Південний гірничо-збагачувальний комбінат") про відшкодування моральної шкоди у зв`язку з втратою професійної працездатності.

Рішенням Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 02 лютого 2018 року, залишеним без змін постановою Апеляційного суду Дніпропетровської області від 19 червня 2018 року, позов ОСОБА_4 задоволено частково. Стягнуто з ПАТ "Південний гірничо-збагачувальний комбінат" на користь ОСОБА_4 55 тис. грн на відшкодування моральної шкоди, без утримання податку з доходу фізичних осіб та інших обов`язкових платежів. Вирішено питання про судові витрати. У решті позовних вимог відмовлено.

У липні 2018 року ПАТ "Південний гірничо-збагачувальний комбінат" звернулося до суду з касаційною скаргою, у якій просило скасувати ухвалені у справі судові рішення з підстав неправильного застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права, та ухвалити нове рішення у справі про відмову в задоволенні позову.

20 липня 2018 року Верховний Суд відкрив касаційне провадження у справі та витребував матеріали справи із суду першої інстанції.

03 квітня 2019 року Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду призначив справу до розгляду.

15 травня 2019 року Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду відповідно до ч. 4 ст. 403 ЦПК України передав справу на розгляд Великої Палати Верховного Суду.

Обґрунтовуючи підставу для передачі справи на розгляд Великої Палати Верховного Суду, колегія суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду послалася на те, що Велика Палата Верховного Суду у постанові від 05 грудня 2018 року у справі № 210/5258/16-ц дійшла висновку про покладення обов`язку відшкодування моральної шкоди внаслідок отриманого позивачем професійного захворювання на роботодавця як винної особи незалежно від дати звернення із позовом до суду. При цьому колегія суддів Касаційного цивільного суду дійшла протилежних правових висновків, зокрема про те, що обов`язок відшкодування моральної шкоди внаслідок отриманого позивачем професійного захворювання покладається на роботодавця як винної особи, і захист такого права залежить від дати звернення потерпілої особи з відповідним позовом.

Відповідно до ч. 4 ст. 403 ЦПК України суд, який розглядає справу в касаційному порядку у складі колегії суддів, палати або об`єднаної палати, передає справу на розгляд Великої Палати Верховного Суду, якщо така колегія (палата, об`єднана палата) вважає за необхідне відступити від висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, викладеного в раніше ухваленому рішенні Великої Палати.


................
Перейти до повного тексту