1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду






Ухвала

Іменем України

7 червня 2019 року

м. Київ

справа № 242/975/18

провадження № 51-10515впс18

Верховний Суд колегією суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:

головуючого Шевченко Т.В.,

суддів Голубицького С.С., Стефанів Н.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні подання Донецького апеляційного суду про направлення матеріалів кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017050500001283, за обвинуваченням ОСОБА_1 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 185, ч. 2 ст.190 Кримінального кодексу України (далі-КК), з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів,

в с т а н о в и в:

Ухвалою Верховного Суду від 27 грудня 2018 року залишено без задоволення подання Донецького апеляційного суду про направлення зазначеного кримінального провадження відносно ОСОБА_1 з Селидівського міського суду Донецької області до Біловодського районного суду Луганської області.

До Верховного Суду в порядку ст. 34 Кримінального процесуального кодексу України (далі-КПК) надійшло повторно подання Донецького апеляційного суду про направлення матеріалів кримінального провадження № 12017050500001283 відносно ОСОБА_1 з Селидівського міського суду Донецької області до Біловодського районного суду Луганської області. Подання мотивовано необхідністю об`єднання цього провадження з провадженням № 12018130570000002 відносно ОСОБА_1, яке знаходиться на розгляді в Біловодському районному суді Луганської області, оскільки обвинувачений рахується за цим судом, утримується в Старобільському слідчому ізоляторі Луганської області та відмовляється від судового розгляду провадження в режимі відеоконференції.

Учасникам судового провадження було повідомлено про час та місце розгляду подання Донецького апеляційного суду, проте в судове засідання вони не з`явилися, що не перешкоджає його розгляду. Заперечень і клопотань про відкладення розгляду подання не надійшло.

Заслухавши доповідь судді, дослідивши матеріали провадження та перевіривши доводи, наведені в поданні, колегія суддів дійшла такого висновку.

Положеннями ч. 1 ст. 34 КПК визначено вичерпний перелік підстав для направлення кримінального провадження з одного суду до іншого. Зокрема, п. 4 ч. 1 ст. 34 КПК передбачено, що до початку судового розгляду у виняткових випадках кримінальне провадження з метою забезпечення оперативності та ефективності кримінального провадження може бути передано на розгляд іншого суду за місцем проживання обвинуваченого, більшості потерпілих або свідків, а також неможливості здійснювати відповідним судом правосуддя (зокрема, надзвичайні ситуації техногенного або природного характеру, епідемії, епізоотії, режим воєнного, надзвичайного стану, проведення антитерористичної операції).


................
Перейти до повного тексту