ПОСТАНОВА
Іменем України
05 червня 2019 року
м. Київ
справа №0640/3560/18
адміністративне провадження №К/9901/5808/19
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
головуючий - Стародуб О.П.,
судді - Кравчук В.М., Єзеров А.А.
розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області на ухвалу Сьомого апеляційного адміністративного суду від 13.02.2019р. (судді - Загороднюк А.Г., Полотнянко Ю.П., Драчук Т.О.) у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області про визнання протиправним рішення, зобов`язання вчинити дії,
встановив:
У липні 2018р. ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом.
Рішенням Житомирського окружного адмінстративного суду від 04.09.2018р. позов задоволено частково.
Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області щодо не прийняття рішення про затвердження проекту землеустрою або рішення про відмову у затвердженні проекту землеустрою за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 про затвердження проекту землеустрою з відведення земельної ділянки площею 8,000 га в оренду на 7 років для ведення фермерського господарства на території Коднянської сільської ради Житомирського району Житомирської області.
Зобов`язано Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про затвердження проекту землеустрою за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 про затвердження проекту землеустрою з відведення земельної ділянки площею 8,000 га в оренду на 7 років для ведення фермерського господарства на території Коднянської сільської ради Житомирського району Житомирської області та за результатами розгляду прийняти відповідний наказ про затвердження проекту землеустрою або про відмову у затвердженні, з урахуванням положень статті 123 Земельного кодексу України та встановлених обставин справи.
У решті позовних вимог відмовлено.
З рішенням суду першої інстанції не погодився відповідач, звернувся з апеляційною скаргою, в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права просив його скасувати та ухвалити нове, яким у задоволенні позову відмовити в повному обсязі.
Ухвалою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 06.11.2018р. апеляційну скаргу Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області залишено без руху, а ухвалою від 26.11.2018р. апеляційну скаргу повернуто скаржнику.
16.01.2019р. відповідач повторно звернувся до суду з апеляційною скаргою на рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 04.09.2018р.
Ухвалою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 24.01.2019р. відмовлено у задоволенні клопотання Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області про поновлення строків на апеляційне оскарження рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 04.09.2018р; апеляційну скаргу залишено без руху та надано заявнику строк для усунення недоліків вказаної апеляційної скарги протягом десяти днів з дня вручення копії даної ухвали, шляхом звернення до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку. Крім того апеляційна скарга залишена без руху з підстав несплати судового збору.
Ухвалою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 13.02.2019р. відмовлено у відкритті апеляційного провадження.
Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області не погодилось з ухвалою апеляційного суду про відмову у відкритті апеляційного провадження, звернулось з касаційною скаргою, в якій посилаючись на порушення судом апеляційної інстанції норм процесуального права, просить її скасувати.
Касаційна скарга обґрунтована тим, що первинне звернення з апеляційною скаргою відбулось у встановлені КАС України строки, водночас апеляційна скарга була повернута у зв`язку з відсутністю в Управління об`єктивної можливості сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги. Вказані обставини не були враховані судом апеляційної інстанції, внаслідок чого апеляційна скарга була повернута заявнику з підстав не усунення її недоліків.
Відзив на касаційну скаргу до суду не надходив.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування апеляційним судом норм процесуального права суд приходить до висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних мотивів та передбачених законом підстав.
Відповідно до частини 1 статті 295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до частини 3 статті 298 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особи має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.