1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду




ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

9 квітня 2019 року

м. Київ

справа № 288/1566/15-к

провадження № 51-3876км18

Верховний Суд колегією суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:

головуючого Голубицького С. С.,

суддів Бущенка А. П., Григор`євої І. В.,

за участю:

секретарясудового засідання Зайчишина В. В.,

прокурора Деруна А. І.,

розглянув у відкритому судовому засіданні касаційнускаргу засудженогоОСОБА_2 на вирок Попільнянського районного суду Житомирської області від 28 квітня 2017 року та ухвалу Апеляційного суду Житомирської області від9 листопада 2017 року у кримінальному провадженні № 12015060130000060 за обвинуваченням

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Екібастуза Павлоградської області Республіки Казахстан, жителя смт Брусилів Житомирської області,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 Кримінального кодексу України (далі -КК).

Зміст оскаржених судових рішень і встановлені судами обставини

За вирокомПопільнянського районного суду Житомирської області від 28 квітня 2017 року ОСОБА_2 визнано винуватим у заподіянні потерпілому тяжких тілесних ушкодженьтазасуджено за ч. 1 ст. 121 КК до покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років 6 місяців.

Вирішено питання процивільний позов.

Як установивсуд, ОСОБА_2 18 лютого 2015 року близько 16:00, перебуваючи у стані алкогольного сп`яніння, в літній кухні домоволодіння АДРЕСА_1 , на ґрунті раптово виниклих неприязних стосунків умисно завдав потерпілому ОСОБА_3 рукою, стиснутою в кулак, 6 ударів у ліву частину обличчя та 2 удари ногою по лівій брові, заподіявши йому тяжких тілесних ушкоджень у виді субкон`юнктивального розриву склери лівого ока з випадінням в рану його оболонок, із множиннимиперфоративними виразками рогівки ока, що призвели до втрати зору (нуль).

При перегляді справи 9 листопада 2017 року Апеляційний суд Житомирської області вирок місцевого суду змінив, виключив з мотивувальної частини вироку посилання на протокол одночасного допиту потерпілого ОСОБА_3 ісвідка ОСОБА_4 від 28 квітня 2015 року та протокол допиту свідка ОСОБА_4 від 16 березня 2015 року,у решті вирок залишив без змін.

Вимоги касаційної скаргита узагальнені доводи особи, яка її подала

Укасаційній скарзізасуджений ОСОБА_2 просить скасувати ці судові рішення і закрити провадження за відсутністю в його діях складу кримінального правопорушення.

На думку засудженого, висновок місцевого суду у вирокупро його винуватість у вчиненні кримінального правопорушення не відповідає фактичним обставинам справи і недоведенийжодними належними та допустимими доказами.При цьому звертає увагу Суду на те, що без належної оцінки судів першої та апеляційної інстанцій залишилися показання свідка ОСОБА_5, яка вказувала про його непричетність до вчинення злочину. З огляду на це вважає, що оскаржувані судові рішення є незаконними і підлягають скасуванню.

Позиція учасників судового провадження

Прокуроріз касаційною скаргою засудженого не погодився та просив Суд відмовити у її задоволенні.

Іншим учасникам було належним чином повідомлено про час і місце касаційного розгляду, однак вони в судове засідання не прибули.

Мотиви Суду

Заслухавши доповідь судді, поясненняпрокурора,перевіривши матеріали кримінального провадження та доводи, наведенів касаційній скарзі,колегія суддів дійшла висновку, що скарга не підлягає задоволеннюз огляду на таке.


................
Перейти до повного тексту