1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду



ПОСТАНОВА

Іменем України



29 травня 2019 року

м. Київ

справа №0840/3535/18

адміністративне провадження №К/9901/10366/19

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

головуючий - Стародуб О.П.,

судді - Єзеров А.А., Кравчук В.М.

розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу Міністерства оборони України на ухвалу Третього апеляційного адміністративного суду від 14.03.2019р. (судді - Головко О.В., Ясенова Т.І., Суховаров А.В.) у справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,

встановив:

У серпні 2018р. ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом.

Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 02.11.2018р. позов задоволено частково.

Визнано протиправним та скасовано пункт 21 протоколу №77 від 27.07.2018р. засідання комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум.

Зобов`язано Міністерство оборони України призначити та виплатити ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу у зв`язку із настанням інвалідності ІІ групи, внаслідок поранення та контузії, пов`язаних з виконанням ним обов`язків військової служби, відповідно до Закону України "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та Постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.2013р. №975 у розмірі 200-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 02.11.2016р., з урахуванням вже виплаченої суми.

У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

З рішенням суду першої інстанції не погодився відповідач, звернувся з апеляційною скаргою, в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права просив його скасувати та ухвалити нове, яким у задоволенні позову відмовити в повному обсязі.

Ухвалою Третього апеляційного адміністративного суду від 20.02.2019р. визнано неповажними вказані заявником підстави пропуску строку апеляційного оскарження; відмовлено у задоволенні клопотання про відстрочення судового збору; апеляційну скаргу залишено без руху та надано заявнику строк для усунення недоліків вказаної апеляційної скарги протягом десяти днів з дня вручення копії даної ухвали, шляхом надання до суду письмових пояснень із зазначенням інших поважних причин пропуску строку на апеляційне оскарження з підтвердженням таких обставин належними доказами та документа про сплату судового збору у зазначеному розмірі.

Ухвалою Третього апеляційного адміністративного суду від 14.03.2019р. відмовлено у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Міністерства оборони України на рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 02.11.2018р.

Міністерство оборони України не погодилось з ухвалою апеляційного суду про відмову у відкритті апеляційного провадження, звернулось з касаційною скаргою, в якій посилаючись на порушення судом апеляційної інстанції норм процесуального права, просить її скасувати, а справу направити до суду апеляційної інстанції для вирішення питання щодо відкриття апеляційного провадження.

Касаційна скарга обгрунтована тим, що відмовляючи у відкритті апеляційного провадження, апеляційним судом не було враховано поважність причин пропуску вказаного строку, зокрема те, що рішення суду першої інстанції надійшло до Міністерства оборони України 27.12.2018р., а до Південно-Східного територіального юридичного відділу (в якому перебували матеріали даної справи) - 15.01.2019р. Разом з тим, представник відповідача, який здійснював представництво Міністерства в суді першої інстанції, з 15.01.2019р. по 29.01.2019р. перебував у відпустці, а з 30.01.2019р. по 04.02.2019р. - у відрядженні, у зв`язку з чим не мав можливості ознайомитись з рішенням суду та вчасно підготувати апеляційну скрагу.

Що стосується сплати судового збору, то його сплата Державною казначейською службою була здійснена лише 28.02.2019р. з незалежних від Міністерства обставин.

Відзив на касаційну скаргу до суду не надходив.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування апеляційним судом норм процесуального права суд приходить до висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних мотивів та передбачених законом підстав.

Відповідно до частини 1 статті 295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.


................
Перейти до повного тексту