1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Ухвала суду



У Х В А Л А


20 травня 2019 року

м. Київ


Справа № 9901/915/18

Провадження № 11-342заі19


Велика Палата Верховного Суду у складі:

судді-доповідача Прокопенка О. Б.,

суддів: Антонюк Н. О., Бакуліної С. В., Британчука В. В., Гудими Д. А., Данішевської В. І ., Золотнікова О. С., Кібенко О. Р., Князєва В. С., Лобойка Л. М ., Лященко Н. П., Рогач Л. І ., Саприкіної І.В ., Ситнік О. М ., Ткачука О. С., Уркевича В. Ю., Яновської О.Г.,

розглянувши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_12 на рішення Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 6 березня 2019 року в справі за його позовом до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про визнання дій протиправними, скасування рішення (в частині),

ВСТАНОВИЛА:

Велика Палата Верховного Суду ухвалою від 15 квітня 2019 року відкрила апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_12 на рішення Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 6 березня 2019 року в справі за його позовом до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про визнання дій протиправними, скасування рішення (в частині).

Згідно зі статтею 307 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) після проведення підготовчих дій суддя-доповідач доповідає про них колегії суддів, яка вирішує питання про проведення додаткових підготовчих дій у разі необхідності та призначає справи до розгляду. Про дату, час та місце розгляду справи повідомляються учасники справи, якщо справа відповідно до цього Кодексу розглядається з їх повідомленням.

З доповіді судді-доповідача вбачається, що виконано всі необхідні дії, пов`язані з підготовкою справи до апеляційного розгляду, передбачені статтею 306 КАС.

Водночас ОСОБА_12 заявив клопотання про здійснення розгляду справи в режимі відеоконференції, забезпечення проведення якої просив покласти на Херсонський окружний адміністративний суд, а також про надання дозволу на трансляцію перебігу судового засідання у цій справі і забезпечення трансляції технічними засобами Верховного Суду в мережі Інтернет на YouTube канал "Судова влада України" www.youtube.com/channel/UCFDRcAmACu5ljF- YUMGctnA та порталу "Судова влада України" http://court.gov.ua/affairs/online/.

Частиною першою статті 195 КАС визначено, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості.

Відповідно до положень частини сьомої статті 195 КАС у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення.

Згідно з частиною восьмою статті 195 КАС копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов`язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Частинами шостою та сьомою статті 10 КАС встановлено, що трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду. Якщо всі учасники справи беруть участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, здійснюється транслювання перебігу судового засідання в мережі Інтернет в обов`язковому порядку.

Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а також трансляція судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання і здійсненні учасниками судового процесу їхніх процесуальних прав.


................
Перейти до повного тексту