У Х В А Л А
13 травня 2019 року
м. Київ
Справа № 9901/14/19
Провадження № 11-477заі19
Велика Палата Верховного Суду у складі:
судді-доповідача Прокопенка О. Б.,
суддів Антонюк Н. О., Бакуліної С. В., Британчука В. В., Гудими Д. А., Золотнікова О. С., Кібенко О. Р., Князєва В. С., Лобойка Л. М., Лященко Н. П., Рогач Л. І., Саприкіної І. В., Ситнік О. М., Ткачука О. С., Уркевича В. Ю., Яновської О. Г.,
розглянувши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_3 на рішення Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 14 березня 2019 року у справі за позовом ОСОБА_3 до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (далі - Комісія) про визнання бездіяльності протиправною, скасування рішення та зобов`язання вчинити дії,
УСТАНОВИЛА:
У січні 2019 року ОСОБА_3 звернулася до суду з позовом, у якому з урахуванням заяви про уточнення та збільшення позовних вимог просила:
- визнати протиправною бездіяльність Комісії щодо неналежного розгляду її заяв від 17 листопада 2016 року, 12 та 31 жовтня 2018 року з приводу реалізації права на участь у складанні кваліфікаційного іспиту повторно, як кандидата на посаду судді, що не склала кваліфікаційний іспит вперше, шляхом забезпечення участі в оголошеному рішенням Комісії від 3 квітня 2017 року № 28/зп-17 доборі кандидатів на посаду судді;
- скасувати рішення Комісії від 25 жовтня 2018 року № 521/дс-18 про відмову в допуску ОСОБА_3 до складання кваліфікаційного іспиту повторно, як кандидата на посаду судді, що не склала кваліфікаційний іспит вперше;
- зобов`язати Комісію повторно розглянути питання та прийняти рішення про допуск ОСОБА_3 до складання кваліфікаційного іспиту повторно, як кандидата на посаду судді, що не склала кваліфікаційний іспит вперше, шляхом забезпечення участі в оголошеному рішенням Комісії від 3 квітня 2017 року № 28/зп-17 доборі кандидатів на посаду судді.
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду рішенням від 14 березня 2019 року відмовив у задоволенні позову, оголосивши в судовому засіданні вступну та резолютивну частини рішення.
Частинами першою-третьою статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) передбачено, що суди ухвалюють рішення іменем України негайно після закінчення судового розгляду. Рішення та постанови приймаються, складаються і підписуються в нарадчій кімнаті складом суду, який розглянув справу. У виняткових випадках залежно від складності справи складення рішення, постанови у повному обсязі може бути відкладено на строк не більш як десять, а якщо справа розглянута у порядку спрощеного провадження - п`ять днів з дня закінчення розгляду справи.
25 квітня 2019 року ОСОБА_3 подала апеляційну скаргу на зазначене рішення Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Судувід 14 березня 2019 року.
В апеляційній скарзі ОСОБА_3 вказує на наявність у неї права на поновлення строку апеляційного оскарження судового рішення на підставі пункту 1 частини другої статті 295 КАС.
Відповідно до зазначеної норми учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, зокрема, рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Матеріали справи свідчать про вручення позивачу повного тексту оскаржуваного рішення від 14 березня 2019 року не в день його складення, а 30 березня 2019 року. Таким чином, строк апеляційного оскарження згідно з пунктом 1 частини другої статті 295 КАС підлягає поновленню.